Rate this post

درک ماتریس امتیازدهی

هیچ قانون مشخصی در مورد نحوه ارزیابی ارزش گذاری NFT وجود ندارد. معیارهایی که برای ارزش گذاری شرکت های خصوصی یا وسایل سرمایه گذاری سنتی مانند سهام استفاده می کنید، به سادگی برای NFT ها اعمال نمی شوند. معمولاً پرداختی که آخرین خریدار انجام می دهد مقداری از ارزش را نشان می دهد. با این حال، برای NFT ها دشوار است که حدس بزنند خریدار بعدی، بسته به برآورد آنها، چقدر می تواند بپردازد.

اکثر خریداران مهارت‌هایی برای تعیین منطقی ارزش یک NFT و مبنا قرار دادن قیمت‌های خود بر اساس حدس و گمان ندارند. همچنین برای بازرگانان دشوار است که تعیین کنند برای توکن هایی که دارند چه چیزی می توانند دریافت کنند. با گذشت زمان، ارزش NFT ها توسط تصوراتی تعیین می شود که خریداران و فروشندگان ممکن است هیچ کنترلی روی آن نداشته باشند.

یک مثال می تواند وضعیت را حتی بهتر کند. یک اثر هنری NFT ممکن است برای مدت معینی تقاضای زیادی داشته باشد و خریداران بالقوه تصور می کنند که کمیاب است و انتظار دارند در آینده نزدیک ارزش دریافت کنند. سپس ممکن است ناگهان متوجه شوند که تصویر دیجیتال به صورت رایگان در اینترنت موجود است و ممکن است خریدار برای NFT باقی نماند.

موارد مرتبط: توکن‌های غیرقابل تعویض: نحوه شروع کار با NFT

عوامل تعیین کننده ارزش NFTها

NFT آثار هنری توسط هنرمندان مشهور یا نشانه های مرتبط با دارایی های ملموس در وضعیت خوب می تواند ارزش خاصی داشته باشد. با این حال، در بیشتر موارد، تعیین ارزش NFT برای سرمایه گذاران و معامله گران دشوار است.

نادر بودن

تقاضا برای NFT مستقیماً با کمیاب بودن آن نسبت دارد، اما چگونه می توان تشخیص داد که NFT چقدر نادر است؟ آثار هنری منحصربه‌فرد از تصویرگران معروف می‌توانند نمونه‌های خوبی از NFT‌های کمیاب باشند، مانند توکن‌هایی که توسط افراد مشهور درجه یک ساخته شده‌اند. برخی از آیتم های کمیاب درون بازی نیز می توانند با موفقیت در این دسته قرار گیرند. فاکتور نادری به این NFT ها ارزش ذاتی زیادی می دهد.

اثبات تغییر ناپذیر مالکیت به مالک NFT حس تمایز و در نتیجه ارزش می دهد. “5000 روز اول” مجله بیپل و اولین NFT جک دورسی نمونه های برجسته ای از NFT با عنصر کمیاب هستند.

در اینجا نحوه سرمایه گذاری معامله گران از سقوط و انحلال بازار ارزهای دیجیتال است
حتما بخوانید

سودمند

هنگامی که متوجه می شوید چگونه پروژه های NFT را ارزیابی کنید، ابزار کاربردی به یک پارامتر کلیدی تبدیل می شود. برای داشتن ارزش، یک NFT باید در یک برنامه واقعی کاربردی داشته باشد. به عنوان مثال، NFT ها می توانند برای نمادسازی املاک، فلزات گرانبها، و حتی اوراق بهادار استفاده شوند. برای نشان دادن دارایی های زمین یا بازی مجازی، و به طرق دیگر. دنیای NFT ها هنوز در مراحل ابتدایی خود است و همانطور که در حال تکامل است، موارد استفاده نوآورانه جدیدی ظاهر می شوند.

درست بعد ضرب سکه، NFT ارزش را از ویژگی های ذاتی خود می گیرد. با گذشت زمان، هزینه بر اساس سودمندی و قدرت جامعه پروژه اصلی افزایش می یابد. یک مثال عالی از این توکن ها، NFT های Decentraland هستند که به زمین های مجازی در یک پروژه اشاره می کنند.

متصل: چگونه یک NFT ایجاد کنیم: راهنمای ایجاد یک توکن غیر قابل تعویض

ملموس بودن

NFT های مرتبط با اشیاء دنیای واقعی عنصری از ملموس بودن را ترسیم می کنند. همراه با مالکیت تغییرناپذیر در بلاک چین، ارزش ملموس فوری ایجاد می کند. NFT ها می توانند به طور موثر برای تأیید مالکیت و حذف تقلب مورد استفاده قرار گیرند. استفاده عملی از NFT ها در پروژه هایی که در آن شرکت می کنند بر ارزش آنها تأثیر می گذارد.

NFT های ارزش واقعی برای معاملات کوتاه مدت و بلند مدت ایده آل هستند. برخی از NFT ها، مانند بلیط ها، ممکن است تاریخ انقضا داشته باشند، در حالی که برخی دیگر، مانند آنهایی که نماینده املاک و مستغلات هستند، ممکن است در طول زمان ارزششان افزایش یابد.

سازگاری

یک عامل کلیدی در گزاره ارزش NFT قابلیت همکاری است، یعنی توانایی استفاده از توکن ها در برنامه های مختلف. به عنوان مثال، اگر بتوان از یک اسلحه در بازی های مختلف استفاده کرد، شانس بیشتری برای دریافت توکن وجود دارد. روشی که توکن‌های غیرقابل تعویض روی بلاک‌چین‌های مختلف کار می‌کنند، همیشه تراکنش‌ها را آسان‌تر می‌کند.

با این حال، پیاده‌سازی قابلیت همکاری دشوار است، زیرا توسعه‌دهندگان باید شبکه وسیعی از برنامه‌های کاربردی ایجاد کنند که در آن توکن‌ها قابل استفاده باشند. مجموعه ای از موارد استفاده جذاب به افزایش قابلیت همکاری NFT کمک می کند. استراتژی دیگری که توسعه‌دهندگان می‌توانند دنبال کنند، ایجاد مشارکت با پروژه‌های دیگر است تا به نفع افرادی باشد که توکن‌های آنها را دارند.

معامله گران جنایتکار در حالی که بیت کوین تلاش می کند تا 30000 دلار را حفظ کند، سکوت می کنند
حتما بخوانید

اثبات اجتماعی

اثبات اجتماعی مرتبط با پروژه NFT یکی از عوامل تعیین کننده در تعیین ارزش NFT ها است. بررسی پروفایل های رسانه های اجتماعی آنها مانند توییتر و اینستاگرام می تواند به سنجش میزان پذیرش آنها کمک کند. اگر اعداد و ارقام دست کم گرفته شود، به این معنی است که آنها هنوز نتوانسته اند برای خود یک پایه محکم ایجاد کنند.

هنگامی که برای اولین بار با یک شخص یا پروژه روبرو می شوید، یک تمایل طبیعی برای نگاه کردن به افراد اطراف پروژه وجود دارد. اثبات اجتماعی نشان می دهد که مردم به طور کلی چه احساسی در مورد پروژه دارند و به تصمیم گیری کمک می کند.

سابقه مالکیت

هویت صادرکننده و صاحبان قبلی یک NFT بر ارزش آن تأثیر می گذارد. توکن های ایجاد شده توسط افراد یا نهادهای برجسته از ارزش بالای تاریخ مالکیت بهره می برند. شما می توانید پیشنهاد ارزش NFT را با همکاری با افراد یا مشاغل با ارزش برند بالا برای انتشار NFT بهبود بخشید.

فروش مجدد NFT هایی که قبلاً متعلق به افراد قدرتمند بود، راه دیگری برای افزایش شتاب است. بازارها و بازرگانان می توانند با ارائه یک رابط ردیابی ساده به خریداران کمک کنند تا اطلاعاتی در مورد صاحبان قبلی NFT پیدا کنند. برجسته کردن آدرس سرمایه‌گذارانی که مقدار خوبی از معاملات NFT به خانه برده‌اند، به خریداران کمک می‌کند تا بینش ارزشمندی کسب کنند.

حق بیمه نقدینگی

NFTهای با نقدینگی بالا نیز ارزش بیشتری دارند. بازارهای ثانویه بستری را برای تجارت یکپارچه ERC یا BSC NFT های استاندارد فراهم می کنند که به خریداران امکان دسترسی فوری را می دهد. معامله گران ترجیح می دهند پول خود را در دسته های NFT با حجم بالا سرمایه گذاری کنند زیرا نقدینگی بیشتر به آنها کمک می کند تا به راحتی سود کنند. یک NFT بسیار مایع احتمالاً ارزش خود را حفظ می کند حتی اگر پلت فرم مرتبط با آن بسته باشد.

اقتصاد رمزی بر مشارکت رو به رشد تأکید دارد و بنابراین نقدینگی به تقویت ارزش پیشنهادی NFTها کمک خواهد کرد. یک سیستم داخلی که ارزش NFT ها را در زمان بیکاری برای مدت طولانی کاهش می دهد و به دارایی های رقابتی پاداش می دهد، می تواند به ایجاد یک بازار قوی کمک کند. با رشد بازار NFT، سیستم هایی برای حمایت از نقدینگی دارایی ها پیاده سازی خواهند شد.

فعالیت بیت کوین در شبکه پس از فروپاشی LUNA محدود می شود
حتما بخوانید

حدس و گمان

مواقعی هست که حدس و گمان تبدیل می شود کاتالیزور افزایش قیمت، به عنوان مثال، قیمت CryptoKitty #18 از 9 ETH به 253 ETH در دسامبر 2017 تنها در سه روز کاهش یافت. انسانی است و در عمل قابل حذف نیست.

حتی در سیستم مالی سنتی، ابزارهایی مانند اوراق مشتقه مبتنی بر سفته بازی هستند. در این پرتو، جای تعجب نیست که حدس و گمان در حال تبدیل شدن به یک جزء غیر پیش پا افتاده اکوسیستم NFT است. زمان‌بندی قیمت‌گذاری برای اقلام NFT، تغییرات در دارایی‌های زیربنایی پروژه‌ها و حتی رویدادهایی که خارج از کنترل مستقیم شما هستند، می‌توانند به حدس و گمان دامن بزنند و بر قیمت‌های NFT تأثیر بگذارند.

تغییرات مداوم در اکوسیستم NFT

NFT یک اکوسیستم نوظهور است که دائما در حال تکامل است. عوامل مختلفی که بر ارزش NFT ها تأثیر می گذارند به سرعت در حال تغییر هستند و برای بهبود دقت باید همه آنها را در نظر بگیرید. علاوه بر این، ارزش به معنای وسیع یک مفهوم ذهنی است، اگرچه ممکن است استدلال کنید که ارزش ذاتی است. در این سناریو، تصمیم گیری در مورد چگونگی تعیین ارزش آینده NFT ها حتی دشوارتر می شود.

از آنجایی که NFT ها یک کلاس دارایی با امکانات بی پایان هستند، می توانیم با خیال راحت فرض کنیم که تطبیق پذیری آنها به طور پیوسته افزایش می یابد، با فرصت های سودآور موجود در زیر مجموعه های مختلف. تعداد موارد استفاده از NFT با سرعت زیادی در حال افزایش است. NFT ها اکنون می توانند در برنامه هایی مانند توزیع بلیط برای تضمین حق رای استفاده شوند.

هنگامی که به برآوردگر ارزش NFT نگاه می کنید، فقط باید به یاد داشته باشید که هر چیزی که می درخشد یک الماس نیست. بنابراین صبور باشید و هنگام تصمیم گیری، طیف کاملی از عوامل را در نظر بگیرید. در زمانی که انواع بازارهای NFT در حال ظهور هستند، از پلتفرم‌های جامعی مانند OpenSea گرفته تا جایگاه‌هایی مانند Real Nifty، انجام تحقیقات لازم و تصمیم‌گیری آگاهانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.