Rate this post

دایسون سعی می کند رباتیک خانگی را کشف کند.
افزایش دادن / دایسون سعی می کند رباتیک خانگی را کشف کند.

Dyson امروز برنامه های بلندپروازانه خود را برای فروش ربات هایی که می توانند کارهای خانه شما را انجام دهند به اشتراک گذاشت. شرکتی که بیشتر به خاطر جاروبرقی هایش معروف است، در حال استخدام گسترده است زیرا امیدوار است ربات های مصرف کننده ای تولید کند که در خانه ها پرسه می زنند و کارهایی بیش از مکیدن گرد و غبار انجام می دهند. این شرکت می خواهد این ربات ها را ظرف 10 سال در خانه ها قرار دهد.

به مدت 20 سال، دایسون جاروبرقی های روباتی شکلی می سازد که در خانه حرکت می کنند و گرد و غبار و خاک را می مکند. اما در 10 سال گذشته، دایسون روی ربات‌های خودمختار با دست‌های درشت نیز تحقیق کرده است.

در این ویدئو، دایسون نمونه اولیه روبات‌هایی را نشان داد که در حال انجام کارهای خانه از جمله تمیز کردن ظروف و قرار دادن مواد سفیدکننده روی میز هستند.

“آزمایشگاه ادراک” دایسون در آشیانه هوایی در فرودگاه هالاوینگتون در ویلتشایر انگلستان، بر روی “مغز” روبات ها تمرکز دارد. این آزمایشگاه همچنین روی سیستم‌های بینایی کار می‌کند که به ربات‌ها اجازه می‌دهد از دوربین‌ها، حسگرها و تصویرگرهای حرارتی برای حرکت بدون برخورد با اشیا استفاده کنند. Dyson در این زمینه تخصص دارد و قبلاً الگوریتم های نقشه برداری مبتنی بر دید و یک دوربین 360 درجه برای جاروبرقی های روباتی خود توسعه داده بود.

ربات دایسون در اتاق حرکت می کند.
افزایش دادن / ربات دایسون در اتاق حرکت می کند.

این شرکت همچنین به دنبال این است که چگونه ربات های خود را برای خانه ایمن کند، از جمله اینکه آنها را به اندازه کافی قوی کند تا در برابر ضربه مقاومت کنند. علاوه بر این، Dyson تحقیق و توسعه رباتیک را در آزمایشگاه رباتیک Dyson در امپریال کالج لندن در انگلستان در آزمایشگاه جدید و در دفتر مرکزی آن در سنگاپور انجام خواهد داد.

آرایه
حتما بخوانید

آنچه در این مقاله میخوانید:

فشار زیادی برای استخدام

دایسون معتقد است روباتیک و ابزارهای پوشیدنی آینده هستند.
افزایش دادن / دایسون معتقد است روباتیک و ابزارهای پوشیدنی آینده هستند.

با این حال، کار دایسون هنوز به پایان نرسیده است. دایسون گفت که امسال 2000 نفر را استخدام کرده است که نیمی از آنها مهندس، دانشمندان و برنامه نویس هستند که این تنها 50 درصد به لطف بزرگترین کمپین استخدام مهندسی تاکنون است. این شرکت به دنبال 250 مهندس رباتیک با تجربه در بینایی کامپیوتر، یادگیری ماشین، حسگرها و مکاترونیک است. آنها در آشیانه هواپیما در هالاوینگتون کار خواهند کرد که دایسون در شش ماه گذشته در حال بازسازی آن بوده است.

دایسون قصد دارد در پنج سال آینده 700 مهندس روباتیک را به این شرکت اضافه کند. اول از همه، آنها با مغز ربات کار خواهند کرد. علاوه بر این، دایسون گفت که طی 5 سال آینده 2.75 میلیارد پوند (حدود 3.45 میلیارد دلار) در فناوری ها و امکانات جدید از جمله روباتیک و هالاوینگتون سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت مشخص نکرده است که چه مقدار از بودجه خود را به طور خاص به رباتیک اختصاص می دهد، اما می خواهد کارخانه هالاوینگتون را به “بزرگترین و پیشرفته ترین مرکز روباتیک در بریتانیا” تبدیل کند. دایسون 600 میلیون پوند (حدود 753 میلیون دلار) از این بودجه را در سال 2022 خرج خواهد کرد.

به مهمانی خوش آمدید

البته، دایسون اولین کسی نیست که از بازوی رباتیک برای انجام کاری دیدنی استفاده می کند. و این اولین شرکتی نخواهد بود که یک ربات خودکار پیشرفته با قطعات شبیه انسان را به خانه می آورد.

ایالات متحده تا اتخاذ سیاست جهانی شارژر راه درازی در پیش دارد.
حتما بخوانید

شرکت فرانسوی Pollen Robotics در حال حاضر یک انسان نمای متن باز می فروشد. ربات قابل دسترسکه دارای پایه متحرک اضافی، بازوهای منعطف، گیره های قابل اعتماد و 7 درجه آزادی است. ظاهراً او می تواند تا 1.1 پوند وزنه بلند کند. Pollen Robotics عمدتا ربات را به عنوان یک قطعه سرگرمی به نمایش می گذارد. او می تواند کارهایی مانند بازی کردن و خوشامدگویی به مهمانان انجام دهد.

Reachy با شروع از 8990 یورو (حدود 9603 دلار) برای تنها یک بازو و 32990 یورو (حدود 35241 دلار) برای کل ربات و پایه متحرک، به وضوح برای مخاطبان محدود در نظر گرفته شده است.

در همین حال، UBTech نیز روی ربات دوپایی Power Ranger مانند خود کار می کند. ربات واکر ایکسکه می تواند کارهایی مانند آوردن نوشیدنی و تنقلات، بازی کردن و بالا رفتن از پله ها را انجام دهد.

UBTech Walker X هنوز در حال توسعه است.

UBTech Walker X هنوز در حال توسعه است.

از دیگر تلاش های شرکت های معروف می توان به Amazon Astro اشاره کرد. ربات در حال حاضر است با قیمت 1000 دلار موجود است (با دعوت) و تمرکز بر نظارت خانگی. این بازو ندارد، اما دارای چشم‌های گویا و سبدی است که می‌توانید چیزها را در آن بیندازید و Astro آنها را به کسی در خانه تحویل دهد. و ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت می گوید که نمونه اولیه ربات انسان نما تسلا سال آینده به نمایش گذاشته خواهد شد.

با این حال، سال‌ها تجربه Dyson در زمینه‌های مرتبط و نشان دادن تمایل به باز کردن جیب‌های خود و سرمایه‌گذاری در منابع انسانی به پتانسیل عظیم رباتیک خانگی اشاره دارد. با توجه به سابقه طولانی خود در تحویل مواد غذایی به خانه های مردم، به نظر می رسد Dyson موقعیت خوبی برای ادامه کاری که ظاهراً یک دهه پیش آغاز کرده بود، دارد.

اپل سرانجام توسعه دهندگان تلفن همراه را مجبور می کند تا به شما اجازه دهند به راحتی یک حساب کاربری را حذف کنید
حتما بخوانید

می‌توانید ویدیوی Dyson را که تحقیق و توسعه آنها را در زمینه رباتیک نشان می‌دهد، در زیر تماشا کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=2Bh61aY8ncg

دایسون در مورد نمونه های اولیه ربات مخفی صحبت می کند که به نظر می رسد کارهای خانه را انجام می دهند.

Ars Technica ممکن است بابت فروش از طریق پیوندهای موجود در این پست از طریق برنامه های وابسته جبران شود.

این مقاله برای روشن شدن اطلاعات در مورد برنامه های سرمایه گذاری Dyson ویرایش شده است.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.