Rate this post

این مبلغ بعداً در جریان سخنرانی WWDC در 8 ژوئن اعلام شد.
افزایش دادن / این مبلغ بعداً در جریان سخنرانی WWDC در 8 ژوئن اعلام شد.

سیب

اپل بزرگترین حرکت خود را در زمینه مالی با ارائه وام مستقیم به مصرف کننده برای محصول جدید خود “اکنون بخر، بعدا بپرداز” انجام می دهد و نقش شرکای بانکی مانند گلدمن ساکس را در سایر خدمات وام دهی خود ایفا می کند.

این شرکت گفت که وام های کوتاه مدت ارائه شده از طریق سرویس جدید Apple Pay Later سازنده آیفون، که روز دوشنبه اعلام شد، از طریق Financing LLC تابعه اپل صادر خواهد شد.

Apple Pay Later توسط میلیون‌ها خرده‌فروش آمریکایی که قبلاً از سرویس پرداخت آنلاین و تلفن همراه آیفون استفاده می‌کنند، استفاده می‌شود، و به آن دسترسی گسترده و پایگاه مشتری رشک‌انگیز می‌دهد که می‌تواند از قبل برای آخرین گوشی هوشمند این شرکت هزینه کند.

حرکت Big Tech به سمت جریان اصلی بانکداری پس از سال‌ها اتحاد ناآرام در حوزه‌هایی مانند پرداخت‌های موبایلی، مدت‌هاست که نگرانی‌های وال استریت را به همراه داشته است. در گذشته، اپل با Goldman برای صدور کارت های اعتباری در ایالات متحده و همچنین بانک هایی مانند Barclays در بریتانیا برای ارائه بودجه برای خرید دستگاه های خود کار کرده است.

اما نقش این بانک ها در آخرین محصول مالی کاهش یافته است.

گلدمن با اجازه دادن به اپل برای دسترسی به شبکه مسترکارت، Apple Pay Later را تسهیل می کند، زیرا سازنده آیفون مجوزی برای صدور مستقیم اعتبارنامه پرداخت ندارد. اما اپل پذیره نویسی و وام دهی را از طریق زیرمجموعه جدید خود انجام می دهد.

مادربردها قبلاً از پردازنده‌های نسل سیزدهم معرفی نشده اینتل پشتیبانی می‌کنند.
حتما بخوانید

گلدمن در بیانیه ای اعلام کرد که از اینکه می بینیم همکاری ما با اپل همچنان رو به رشد است، هیجان زده است.

این راه‌اندازی به اپل این امکان را می‌دهد که در هر تراکنش، کارمزد مبادله دریافت کند، همچنین به شرکت کنترل بیشتری بر داده‌ها می‌دهد و به سرعت بخشیدن به گسترش بین‌المللی محصولات مالی‌اش کمک می‌کند. با این حال، اگر مشتری نتواند وام را بازپرداخت کند، اپل باید زیان را جبران کند.

اپل قبلاً خدمات آنلاین دیگری مانند Apple Music، iCloud و TV Plus را همزمان با عرضه در ایالات متحده یا مدت کوتاهی پس از آن در ده‌ها کشور ارائه کرده است، اما گسترش خدمات مالی آن کندتر بوده است. اپل کارت در حال حاضر فقط در ایالات متحده موجود است.

در حالی که این شرکت از افشای مکانیسم بودجه خاص خود خودداری کرده است، اپل می تواند به راحتی از ترازنامه خود به ویژه برای وام های کوتاه مدت وام بگیرد. طبق آخرین نتایج فصلی، او در پایان ماه مارس 73 میلیارد دلار خالص نقدینگی داشته است.

«اکنون بخرید، بعداً پرداخت کنید» آخرین مورد اضافه شده به مجموعه رو به رشد خدمات مالی اپل است که از طریق برنامه کیف پول از پیش نصب شده روی هر آیفون مدیریت می شود.

Apple Pay که در سال 2014 معرفی شد، به دارندگان آیفون و اپل واچ اجازه می دهد تا با اتصال دستگاه های خود به خواننده های بی سیم در فروشگاه ها، از کارت های اعتباری و نقدی استفاده کنند. در سال 2017، اپل این قابلیت را به کاربران اضافه کرد تا از طریق سرویسی که اکنون Apple Cash نامیده می شود، پرداخت های همتا به همتا را انجام دهند.

اپل قیمت باتری آیفون 14 را بالاتر از سطح قبل از BatteryGate افزایش داد
حتما بخوانید

اپل گفت که در حال حاضر نیازی به درخواست مجوز بانکی نمی بیند.

چندین شرکت فناوری از جمله آمازون، پی پال، استرایپ، شاپیفای و بلاک، که قبلاً اسکوئر نامیده می‌شد، به کسب‌وکارهای کوچکی که از طریق پلتفرم‌هایشان به فروش می‌رسند، کمک مالی ارائه می‌دهند. با این حال، چندین گروه بزرگ فناوری، علاوه بر شرکت های تخصصی فین تک مانند Klarna و Affirm، طبق برنامه اپل، وام هایی را برای خرید عمومی به مصرف کنندگان ارائه کرده اند.

خریداران گجت‌های اپل با قیمت بالاتر معمولاً درآمد بیشتری نسبت به سایر خریداران فناوری دارند که باعث می‌شود کمتر در معرض ریسک اعتباری قرار بگیرند. اپل همچنین ممکن است از داده‌های مشتری، مانند مدت زمانی که کاربران آیفون دارند یا هر چند وقت یک‌بار برنامه‌ها را از اپ استور خریداری می‌کنند، استفاده کند تا مشخص کند آیا مشتری در وضعیت خوبی است یا خیر.

اپل گفت که تصمیم خود برای انجام این کار به تنهایی تا حدی برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی با اشخاص ثالث بوده است. این شرکت مطابق با Klarna و Affirm برای تاخیر در پرداخت هزینه ای دریافت نمی کند، اما دسترسی به اعتبار کوتاه مدت بیشتر را محدود می کند.

در ماه مارس، اپل شرکت انگلیسی فین‌تک Credit Kudos را خریداری کرد. این استارتاپ از یادگیری ماشینی برای ایجاد جایگزینی برای امتیازهای اعتباری سنتی استفاده می کند که به عنوان راهی برای ارزیابی دقیق مالی مصرف کننده مورد انتقاد قرار گرفته است.

© 2022 Financial Times LLC. تمامی حقوق محفوظ است به هیچ وجه نمی توان آن را بیشتر توزیع، کپی یا اصلاح کرد.

7 نکته عالی که تیم شما می تواند برای موفقیت در Slack از آن استفاده کند
حتما بخوانید

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.