Rate this post

https://www.youtube.com/watch?v=-uI_Lc6TMs8

زنده در MacBook Pro و Pro Display XDR.

Jordi Bruin و Ben Harraway توسعه دهندگان اپلیکیشنی به نام منتشر کرده اند روشن این به مدل‌های جدید مک‌بوک پرو و ​​پرو نمایش XDR اپل اجازه می‌دهد تا روشنایی سیستم را دو برابر کنند – چیزی که قبلاً امکان‌پذیر نبود.

برای مرجع، اپل می‌گوید نمایشگر جدید 14 و 16 اینچی MacBook Pro MiniLED می‌تواند به حداکثر روشنایی 1600 نیت در مناطق روشن یا 1000 نیت در حالت تمام صفحه برسد. این تقریباً در لپ‌تاپ‌های مصرف‌کننده یا نمایشگرهای رومیزی بی‌نظیر است – با آنچه از یک تلویزیون رده بالا انتظار دارید بیشتر مطابقت دارد.

اما در حالی که برخی از محتوای ویدیویی HDR از این ویژگی در هایلایت استفاده می کنند، یک دسکتاپ معمولی روشن تر از آنچه در مانیتور دیگر دریافت می کنید نیست. macOS حدود 500 نیت را به حداکثر می رساند مگر اینکه محتوایی که به طور خاص مشاهده می کنید به مقدار بیشتری نیاز داشته باشد و بیشتر محتواها نیازی به این ندارند.

Vivid با استفاده از “ترکیبی هوشمندانه از فن آوری های مختلف” بر این محدودیت غلبه می کند. این شامل فلز، کربن، کاکائو، سوئیفت، SwiftUI و حتی مقداری کد C می‌شود تا در هنگام استفاده از هر برنامه دسکتاپ، روشنایی کلی را از حداکثر معمولی دو برابر کند. مطابق با یکی از توسعه دهندگان

با این حال، برنامه همیشه کاملاً آماده نیست. اگر مرتب بین دسکتاپ جابجا می‌شوید، متوجه می‌شوید که بعد از هر سوئیچ، نمایشگر شما مدتی طول می‌کشد تا به درستی حل شود. هنگامی که برای اولین بار به مکان جدیدی نقل مکان می کنید، به طور خلاصه تار به نظر می رسد. علاوه بر این، ممکن است رنگ ها در محتوای ویدیویی خاص به درستی ظاهر نشوند.

به یاد نیوتن اپل 30 سال بعد
حتما بخوانید

با این حال، افکت Vivid وقتی کار می کند چشمگیر است. روشن است، عالی به نظر می رسد و می تواند مانند هر لپ تاپ دیگری با نور خورشید مقابله کند. حتی یک پسوند زیبا و زیبا برای نشانگر معمولی روشنایی macOS روی صفحه وجود دارد که به شما نشان می‌دهد آیا در محدوده روشنایی معمولی هستید یا در محدوده گسترده‌ای که به تازگی باز شده است.

روشنایی سنج پیشرفته macOS Vivid.
افزایش دادن / روشنایی سنج پیشرفته macOS Vivid.

ساموئل آکسون

قیمت کلید مجوز اپلیکیشن حدود 16 دلار است، اما می توانید قبل از خرید آن را امتحان کنید. نسخه رایگان، با این حال، تنها نیمی از صفحه نمایش را در یک زمان رندر می کند. تفاوت را به شما نشان می دهد، اما تا زمانی که پرداخت نکنید، نصف شدن صفحه نمایش معنای خود را از دست می دهد.

با توجه به پرسش‌های متداول در وب‌سایت برنامه، با پیوندی به اسناد اپل، بعید است که استفاده از Vivid خطری برای سخت‌افزار شما ایجاد کند. و تاثیر آن بر عملکرد نسبتا کم است. با این حال، تعجب آور نیست که استفاده مداوم از لپ تاپ با روشنایی دو برابر معمول، تأثیر منفی زیادی بر عمر باتری خواهد داشت.

پرسش‌های متداول همچنین بیان می‌کند که اگر اپل تغییراتی در macOS ایجاد کند که باعث شود Vivid از کار بیفتد، توسعه‌دهندگان Vivid سعی می‌کنند برنامه را به‌روزرسانی کنند تا کار کند. آنها گفتند که اگر توسعه دهندگان پس از سه ماه شکست بخورند، بازپرداخت خواهند شد.

اگر می خواهید در محدوده آن بازی کنید، می توانید Vivid را از سایت او دانلود کنید.

مایکروسافت به طور تصادفی به رایانه های شخصی بدون پشتیبانی اجازه ارتقاء به ویندوز 11 22H2 را داد
حتما بخوانید

تصویر فهرست روشن

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.