Rate this post

این نمای بریده از یک درایو طلایی وسترن دیجیتال 18 ترابایتی، نه پلاتر و درایو سه مرحله‌ای را نشان می‌دهد.
افزایش دادن / این نمای بریده از یک درایو طلایی وسترن دیجیتال 18 ترابایتی، نه پلاتر و درایو سه مرحله‌ای را نشان می‌دهد.

مطابق با گزارش از Tom’s Hardware، مایکروسافت قصد دارد تولیدکنندگان رایانه شخصی را مجبور کند که از سال 2023 یا 2024 درایوهای بوت SSD را روی همه رایانه های شخصی ویندوزی ارسال کنند و به روزهای چرخاندن هارد دیسک برای اکثر رایانه های شخصی که هنوز آنها را دارند پایان دهد.

جان چن، تحلیلگر Trendfocus ادعا می کند که مایکروسافت در ابتدا تلاش کرد تا این تغییر را در سال 2022 ایجاد کند، اما مقاومت تولیدکنندگان به این معنی بود که “به سال آینده عقب انداخته شد.” مایکروسافت و سازندگان رایانه شخصی هنوز در حال بحث در مورد جدول های زمانی و استثناهای احتمالی هستند، “اما همه چیز هنوز در حال تغییر است.”

Ars برای اظهار نظر با مایکروسافت، دل، اچ پی، لنوو و ایسر تماس گرفت. بیشتر جواب ندادند یکی از سخنگویان Dell خاطرنشان کرد که تقریباً همه سیستم های آن در حال حاضر با SSD عرضه می شوند، اما نمی تواند ادعاهای تحلیلگر را تأیید یا رد کند.

این ما را به یک نتیجه‌گیری خوب می‌رساند: اکثریت قریب به اتفاق سیستم‌های جدید، از لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت گرفته تا رایانه‌های رومیزی بازی ممتاز گرفته تا اولترابوک‌ها، با درایوهای بوت SSD عرضه می‌شوند و سال‌ها است که با آنها ارسال می‌شوند. برخی از SSD ها بهتر از سایرین هستند—ذخیره سازی ارزان قیمت eMMC در لپ تاپ های مقرون به صرفه به سرعت ارزان ترین SSD های NVMe نیست—اما این روزها، تنها ارزان ترین دسکتاپ های مقرون به صرفه هنوز از هارد دیسک ها به عنوان حافظه اصلی استفاده می کنند.

بهترین معاملات امروز: Samsung Galaxy S22 Ultra، گیگابایت AORUS 17G و موارد دیگر
حتما بخوانید

مایکروسافت همچنین الزاماتی را برای تولیدکنندگان رایانه شخصی حفظ می کند که با الزامات اساسی سیستم ویندوز متفاوت است. سازندگان مجبور بودند ویژگی‌هایی مانند راه‌اندازی امن و ماژول پلتفرم مورد اعتماد (TPM) را برای سال‌ها ارائه و فعال کنند تا اینکه ویندوز 11 شروع به درخواست آنها برای همه نصب‌های ویندوز کند. به عبارت دیگر، حتی اگر تولیدکنندگان رایانه شخصی نتوانند رایانه ای با هارد درایو چرخان را به عنوان درایو بوت به شما بفروشند، بعید است که ویندوز به دلایلی از نصب روی هارد درایو در حال چرخش خودداری کند. سیستم مورد نیاز فعلی برای ویندوز 11 ظرفیت ذخیره سازی 64 گیگابایت یا بیشتر را می طلبد، اما مشخص نمی کند که از چه نوع فضای ذخیره سازی استفاده شود.

بررسی سریع دل همچنین HP وب سایت ها به علاوه لیست های دسکتاپ جدید در Newegg نشان می دهد که نیاز SSD در درجه اول بر دو بخش بازار برای خریداران رایانه شخصی در ایالات متحده تأثیر می گذارد. یکی در پایین ترین سطح بازار دسکتاپ مصرف کننده است، جایی که چندین سیستم Inspiron و Pavilion هنوز بدون SSD عرضه می شوند. دیگری بازار دسکتاپ تجاری است که در آن سیستم‌های Optiplex، Vostro و ProDesk شامل هارد دیسک‌ها در مدل‌های پایه خود می‌شوند. چن گفت که این الزام همچنین می‌تواند به «بازارهای نوظهور» حساس‌تر به قیمت در خارج از ایالات متحده ضربه بزند.

سیستم‌هایی که هنوز از هارد دیسک‌های چرخان استفاده می‌کنند، اکثراً از مدل‌های ۱ ترابایتی استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه مارک خوبیه هارد 1 ترابایت و سطح ورودی 250 گیگابایت یا 500 گیگابایت همه SSD ها را می توان حداقل با قیمتی بین 40 تا 50 دلار خریداری کرد ممکن است به طوری که سازندگان می توانند بدون افزایش قیمت ها جابجا شوند (اگرچه قیمت های سازنده برای قطعات رایانه شخصی با قیمت های کاربر نهایی متفاوت است). معامله این ظرفیت برای افزایش بسیار زیاد سرعت برای اکثر مردم حرکت درستی است: همه افراد 1 ترابایت داده برای ذخیره محلی ندارند، اما همه دارند. اراده به زمان‌های بارگذاری سریع‌تر، زمان‌های راه‌اندازی برنامه‌ها و بازی‌ها و چندوظیفگی بیشتر توجه کنید و از آن بهره ببرید.

Meta Portal با تبدیل شدن به نمایشگر Mac/PC دوم به ارتباط می چسبد.
حتما بخوانید

اگرچه آنها عمدتاً از رایانه های شخصی مصرف کننده ناپدید می شوند، هارد دیسک ها همچنان در حال تکامل هستند. بیشتر تلاش‌ها در حال حاضر به سمت افزایش ظرفیت صفحات دیسک با استفاده از فناوری‌های جدید ضبط داده‌ها است. سیگیت می گوید قصد دارد تا سال 2030 هارد دیسک های 100 ترابایتی را عرضه کند، در حالی که وسترن دیجیتال هارد دیسک های بزرگ 22 ترابایتی و 26 ترابایتی را برای مراکز داده و سایر مشتریانی که به فضای ذخیره سازی با ظرفیت بالا نیاز دارند، اعلام کرده است.


مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.