Rate this post

تیم کوک، مدیر عامل اپل در IAPP 2022 سخنرانی می کند.
افزایش دادن / تیم کوک، مدیر عامل اپل در IAPP 2022 سخنرانی می کند.

سیب

تیم کوک، مدیرعامل اپل در کنفرانس سالانه انجمن بین المللی حرفه ای حریم خصوصی (IAPP) روز سه شنبه به روی صحنه رفت تا صحبت در مورد حریم خصوصی، امنیت، ردیابی تبلیغات و دانلودهای منتشر نشده.

کوک که حریم خصوصی را «یکی از مهم‌ترین نبردهای زمان ما» می‌خواند، از شرکت‌هایی انتقاد کرد که از عملیات جمع‌آوری داده‌های کاربران بزرگ درآمدزایی می‌کنند و آن‌ها را با جاسوسان واقعی مقایسه می‌کنند.

در مقابل، او اظهار داشت که اپل همچنان “متعهد به محافظت از مردم در برابر مجموعه داده های صنعتی مبتنی بر نظارت است.” با تشویق شدید متخصصان حریم خصوصی، او حمایت خود را از شیوه های حفظ حریم خصوصی ایالات متحده مشابه آنچه در اروپا در سال های اخیر اتخاذ شده بود، اعلام کرد.

از سوی دیگر، او گفت که او و اپل “عمیقا نگران مقرراتی هستند که حریم خصوصی و امنیت را برای اهداف دیگری از جمله حفاظت از رقابت تضعیف می کند.”

https://www.youtube.com/watch?v=Dq0fcmmzfog

تیم کوک، مدیر عامل اپل در IAPP 2022 سخنرانی می کند

در حالی که او به طور مشخص نامی از آنها نبرد، احتمالاً به قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا و قانون بازارهای برنامه باز ایالات متحده اشاره می کرد که حاوی زبانی است تا صاحبان پلتفرم مانند اپل را مجبور کنند برنامه های منتشر نشده را دانلود کنند.

نسخه فعلی قانون بازارهای دیجیتال دیگر نیازی به بارگذاری جانبی ندارد، اما هنوز نهایی نشده است. قانون بازارهای برنامه باز همچنان نیاز به دانلود برنامه های منتشر نشده دارد. کمیته قضایی سنا اخیراً آن را تأیید کرده است، اما هنوز به کنگره ارائه نشده است.

اپل واچ جدید با تمرکز بر سلامت و ایمنی رونمایی شد
حتما بخوانید

کوک درباره قوانین جدیدی از این دست گفت:

این بدان معناست که شرکت های تشنه داده می توانند سیاست های حفظ حریم خصوصی ما را دور بزنند و کاربران ما را دوباره برخلاف میل آنها ردیابی کنند. همچنین این پتانسیل را دارد که به مهاجمان راهی برای دور زدن حفاظت‌های پیچیده‌ای که ما با قرار دادن آنها در تماس مستقیم با کاربران خود پیاده‌سازی کرده‌ایم، ارائه دهد و ما قبلاً آسیب‌پذیری‌هایی را که در دستگاه‌های شرکت‌های دیگر رخ می‌دهد دیده‌ایم.

او یک مثال قابل توجه برای حمایت از این دیدگاه ارائه کرد: کاربران اندرویدی که برنامه‌های به ظاهر قانونی ردیابی COVID-19 را دانلود کردند و در نتیجه گوشی‌های خود را آلوده به باج‌افزار دیدند.

کوک گفت: “اگر مجبور شویم برنامه های تایید نشده را روی آیفون اجرا کنیم، عواقب ناخواسته بسیار جدی خواهد بود.” و وقتی این را می‌بینیم، احساس می‌کنیم مجبور می‌شویم صحبت کنیم و از سیاستمداران بخواهیم که با ما همکاری کنند تا به اهدافی برسیم که من واقعاً معتقدم بدون نقض حریم خصوصی به اشتراک می‌گذاریم.»

یکی از بخش‌های کلیدی استدلال او این است که دانلود برنامه‌های منتشر نشده می‌تواند آنقدر عادی شود که برنامه‌های مهم فقط با آن روش نصب شوند و نه از طریق فروشگاه App، که کوک ادعا می‌کند امن‌تر است. کوک استدلال می‌کند که اگر این اتفاق بیفتد، ایده دادن حق انتخاب به کاربران ناپدید می‌شود، زیرا ممکن است نیاز به دانلود برنامه‌های منتشر نشده را احساس کنند، که آنها را در معرض خطر مهاجمان قرار می‌دهد.

کوک همچنین سعی کرد به شنوندگان اطمینان دهد که «اپل به رقابت اعتقاد دارد». با این حال، او هیچ راه حل جایگزینی برای کسانی که نگران هستند که کنترل اپل بر اپ استور به آن اجازه می دهد تا از توسعه دهندگان برنامه ها هزینه های گزافی دریافت کند یا توسعه دهندگان را تحت قوانین دمدمی مزاج یا غیرمنصفانه قرار دهد، ارائه نکرد.

چرا باید منتظر iOS 15.5 باشید، احتمالاً آخرین به روز رسانی اصلی آیفون قبل از iOS 16
حتما بخوانید

سخنرانی کوک اولین باری نیست که یکی از مدیران اپل در یک کنفرانس بزرگ صحبت می کند و استدلال می کند که مقررات جدید برای اطمینان از رقابت مداوم می تواند امنیت و حریم خصوصی کاربران را تضعیف کند. کریگ فدریگی این کار را کرد سخنرانی مشابه در نشست وب 2021.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.