Rate this post

بیت کوین (BTC) در اوایل ژانویه وارد یک کانال صعودی شد و علیرغم اینکه حدود 40000 دلار معامله شد، تحلیلگران دفتر سفارش به “فشار خرید قابل توجه” اشاره کردند و خاطرنشان کردند که احساسات منفی کلی ممکن است به فرسودگی نزدیک شود.

قیمت بیت کوین/دلار در FTX. منبع: Trading View

جوهال مایلز، تحلیلگر مستقل، خاطرنشان کرد که قیمت بیت کوین یک شمع چکشی صعودی در نمودار روزانه در 24 ژانویه و 24 فوریه ایجاد کرد و اشاره کرد که روند نزولی بلندمدت به پایان خود نزدیک می شود.

با این حال، صعود بالای 41,000 دلار در 28 فوریه نتوانست تقاضای قوی از سوی معامله گران آسیایی ایجاد کند، همانطور که چین برای P2P Tether (USDT) در مقایسه با ارز رسمی دلار آمریکا ارزشی قائل نیست.

در حال حاضر اخبار مثبتی در مورد پذیرش احتمالی ارزهای دیجیتال در بازار تجارت الکترونیک جهانی eBay وجود دارد. در 27 فوریه، جیمی ایانون، مدیر عامل شرکت، فاش کرد که غول فناوری قصد دارد برای بخشی از حجم مستقیم سالانه 85 میلیارد دلاری خود که بر روی این پلتفرم انجام می‌شود، به روش‌های پرداخت جدید تبدیل شود.

اگر کمیسیون اروپا قصد دارد روسیه را از سیستم پرداخت بین‌المللی SWIFT منزوی کند، گاوهای بیت‌کوین نیز دلایل خوبی دارند تا جایی برای شگفتی‌های افزایش قیمت باقی بگذارند.

کمیسیون اروپا نه تنها روسیه را از سوئیفت قطع می کند، بلکه دارایی های بانک مرکزی روسیه را نیز فلج می کند. چه در نظر گرفته شده باشد یا نه، این نشان دهنده مزایای تمرکززدایی بیت کوین به عنوان یک وسیله مبادله و ذخیره ارزش بدون سانسور است.

چگونه می توان تصاویر ممتاز Metaverse و NFT با وضوح بالا را دریافت کرد
حتما بخوانید

آنچه در این مقاله میخوانید:

استراتژی معکوس ریسک مطابق با سناریوی فعلی است

علیرغم باور عمومی مبنی بر اینکه قراردادهای آتی و اختیار معامله به طور گسترده برای قمار و اهرم بیش از حد استفاده می شود، ابزارها در واقع برای پوشش ریسک (حفاظت) ایجاد شده اند.

معاملات گزینه‌ها این فرصت را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند که از افزایش نوسانات سود ببرند یا از افت شدید قیمت محافظت کنند، و این استراتژی‌های سرمایه‌گذاری پیچیده که شامل بیش از یک ابزار می‌شود، به عنوان ساختار اختیار شناخته می‌شوند.

معامله گران می توانند از استراتژی معکوس ریسک گزینه برای محافظت از ضرر ناشی از نوسانات غیرمنتظره قیمت استفاده کنند. سرمایه‌گذار از طولانی بودن گزینه‌های تماس سود می‌برد، اما هزینه آن را با فروش آن می‌پردازد. اساساً، این راه‌اندازی ریسک معاملات جانبی سهام را از بین می‌برد، اما اگر دارایی در حال کاهش باشد، ریسک قابل توجهی را به همراه دارد.

ارزیابی سود و زیان. منبع: Deribit Position Builder

معامله فوق صرفاً بر روی گزینه های 31 مارس متمرکز است، اما سرمایه گذاران مدل های مشابه با سررسیدهای متفاوت را پیدا خواهند کرد. بیت کوین در زمان قیمت گذاری 41767 دلار معامله می شد.

ابتدا، معامله‌گر باید با خرید 2 بیت کوین (فروش) به قیمت 34000 دلار، محافظ منفی خریداری کند. سپس معامله گر 1.8 بیت کوین به ارزش 38000 دلار از گزینه های فروش را می فروشد تا بازده خالص بالاتر از آن سطح را به دست آورد. در نهایت، معامله‌گر می‌تواند 3 قرارداد تماس (خرید) از گزینه‌های 52000 دلاری با قرار گرفتن در معرض قیمت مثبت خریداری کند.

آرایه
حتما بخوانید

سرمایه گذاران از کاهش قیمت تا 38000 دلار محافظت می شوند

این ساختار گزینه نه سود و نه ضرری از 38000 دلار (9 درصد کاهش) تا 52000 دلار (افزایش 24.5 درصد) را به همراه دارد. بنابراین، سرمایه گذار شرط می بندد که قیمت بیت کوین در 31 مارس در ساعت 8:00 UTC بالاتر از این محدوده باشد، در حالی که سود نامحدود و حداکثر ضرر 0.214 BTC دریافت می کند.

اگر قیمت بیت کوین به 56000 دلار (34 درصد افزایش) افزایش یابد، این سرمایه گذاری 0.214 بیت کوین سود ایجاد می کند. اگرچه این ساختار اختیار هزینه ای را شامل نمی شود، اما صرافی برای پوشش زیان های احتمالی به سپرده مارجین نیاز دارد.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً مربوط به دیدگاه ها و نظرات است نویسنده و لزوماً نمایانگر دیدگاه های Cointelegraph نیستند. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری مستلزم ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.