Rate this post

مهم نیست که چقدر در تجارت تجربه دارید، زیرا برای محافظت از فرد در برابر نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال نمی توان کاری انجام داد. در حال حاضر، نوسانات بیت کوین (BTC)، معیار استاندارد نوسانات روزانه، 64 درصد سال به سال است. برای مقایسه، همین رقم برای S&P 500 17 درصد است در حالی که رقم نوسان برای نفت خام WTI 54 درصد است.

با این حال، با پیروی از پنج قانون اساسی می توان از تأثیر روانی یک نوسان غیرمنتظره 25 درصدی قیمت در روز جلوگیری کرد. خوشبختانه، این تاکتیک به ابزارهای پیشرفته یا مبالغ هنگفتی پول نیاز ندارد تا در زمان‌های نوسانات بالا ادامه یابد.

برنامه ریزی کنید تا در کمتر از 2 سال از برداشت پول خودداری کنید

فرض کنید 5000 دلار برای سرمایه گذاری دارید، اما این احتمال وجود دارد که در طول 12 ماه به حداقل 2000 دلار از آن برای سفر، تعمیر و نگهداری خودرو یا کارهای دیگر نیاز داشته باشید.

بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که 100٪ از ارز دیجیتال را سپرده گذاری کنید، زیرا ممکن است لازم باشد موقعیت خود را در نامناسب ترین لحظه، شاید در انتهای چرخه، بفروشید. حتی اگر کسی قصد دارد از درآمدهای حاصله در استخرهای مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده کند، همیشه خطر زیان‌های کاهش ارزش یا هک شدن وجود دارد که دسترسی به وجوه را به خطر می‌اندازد.

آرایه
حتما بخوانید

به طور خلاصه، هر گونه وجوهی که به ارزهای رمزنگاری شده تخصیص داده می شود، باید یک دوره دو ساله سرمایه گذاری داشته باشد.

همیشه میانگین هزینه به دلار

حتی معامله‌گران حرفه‌ای هم تسلیم ترس از دست دادن (FOMO) می‌شوند و در سریع‌ترین زمان ممکن به ایجاد موقعیت فوری تسلیم می‌شوند. اما اگر همه به طور مداوم 50 درصد به بالا را دریافت کنند و حتی میم کوین ها عملکرد درخشانی داشته باشند، چگونه می توانید کنار باشید و فقط تماشا کنید؟

استراتژی DCA این است که هر هفته یا ماه یکسان دلار را بدون توجه به حرکت بازار خریداری کنید. به عنوان مثال، خرید 200 دلار هر دوشنبه بعد از ظهر به مدت یک سال، اضطراب و فشار مداوم تصمیم گیری در مورد اضافه کردن یا عدم اضافه کردن موقعیت را از بین می برد.

به هر قیمتی شده، از خرید همه موقعیت ها در کمتر از سه تا چهار هفته خودداری کنید. به یاد داشته باشید که نرخ پذیرش ارز دیجیتال هنوز در مراحل ابتدایی است.

در تحلیل خود از شاخص های زیادی استفاده نکنید

شاخص های فنی بی شماری از جمله میانگین متحرک، سطوح اصلاح فیبوناچی، باندهای بولینگر، شاخص حرکت جهت دار، ابر ایچیموکو، SAR سهموی، شاخص قدرت نسبی و غیره وجود دارد. با توجه به اینکه هر یک از آنها تنظیمات متعددی دارند، امکان ردیابی این شاخص ها بی پایان است.

بهترین معامله گران آنقدر باتجربه هستند که بفهمند خواندن درست بازار مهمتر از انتخاب بهترین اندیکاتور است. برخی ترجیح می دهند همبستگی را با بازارهای سنتی دنبال کنند، در حالی که برخی دیگر منحصراً بر نمودارهای قیمت ارزهای دیجیتال تمرکز می کنند. در اینجا هیچ درست یا غلطی وجود ندارد، به جز تلاش برای ردیابی پنج شاخص مختلف به طور همزمان.

وام کریپتو چیست و چگونه کار می کند؟
حتما بخوانید

بازارها پویا هستند و این امر به ویژه در رمزارزها با توجه به سرعت تغییر اوضاع صادق است.

ببینید چه زمانی باید عقب نشینی کنید

در نهایت، با یافتن فصل های پایین یا آلت کوین، بازار را اشتباه می خوانید. هر معامله‌گری گاهی اوقات مرتکب اشتباه می‌شود و نیازی به جبران آن با افزایش فوری اندازه شرط برای جبران ضرر نیست. این دقیقا برعکس کاری است که باید انجام شود.

هر زمان که به “شکست بد” رسیدید، چند روز کنار بروید. تأثیر روانی از دست دادن بار سنگینی است که بر توانایی شما برای تفکر واضح تأثیر منفی می گذارد. حتی اگر فرصتی پیش آمد، آن را از دست بدهید. به پیاده روی بروید یا سعی کنید زندگی خود را خارج از تجارت سازماندهی کنید.

معامله‌گران واقعاً موفق با استعدادترین نیستند، بلکه آنهایی هستند که طولانی‌ترین مدت زنده ماندن هستند.

به سرمایه گذاری روی برندگان ادامه دهید

این ممکن است سخت‌ترین درس از همه باشد، زیرا سرمایه‌گذاران تمایل طبیعی به کسب سود در موقعیت‌های برنده ما دارند. همانطور که قبلاً گفته شد، نوسانات بازار کریپتو بسیار زیاد است، بنابراین هدف برای سود 30 درصدی ضررهای قبلی (یا آینده) شما را پوشش نمی‌دهد.

به جای فروش برندگان، معامله گران باید تعداد بیشتری از آنها را بخرند. البته نباید از داده های بازار یا احساسات عمومی غافل شد، اما اگر انتظارات شما خوش بینانه باقی می ماند، تا زمانی که بازار عمومی نشانه ضعف نشان دهد، موقعیت خود را افزایش دهید.

در نهایت اگر جرات داشته باشید و سودآورترین موقعیت ها را داشته باشید می توانید 300 یا 500 درصد سود کنید. اینها بازدهی هستند که هنگام ورود به چنین بازار پرمخاطره ای انتظار آن را دارید، بنابراین وقتی ظاهر شدند نترسید.

مدیر عامل شرکت گوگنهایم می گوید که قیمت بیت کوین ممکن است به 8000 دلار کاهش یابد
حتما بخوانید

قرار است هر قانون شکسته شود

اگر نقشه راهی برای موفقیت در تجارت ارزهای دیجیتال وجود داشت، بسیاری از مردم سال‌ها بعد آن را پیدا می‌کردند و سود به سرعت ناپدید می‌شد. به همین دلیل است که همیشه باید آماده باشید که هر از گاهی قوانین خود را زیر پا بگذارید.

کورکورانه از توصیه های سرمایه گذاری اینفلوئنسرها یا مدیران پول با تجربه پیروی نکنید. هر کس اشتهای خود را برای ریسک و توانایی اضافه کردن موقعیت پس از یک شکست غیرمنتظره دارد. اما مهمتر از آن، مطمئن شوید که در طول مسیر از خود مراقبت کنید!

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً مربوط به دیدگاه ها و نظرات است نویسنده و لزوماً نمایانگر دیدگاه های Cointelegraph نیستند. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری مستلزم ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.