Rate this post

تصویری که اپل همراه با اعلامیه WWDC 2022 به اشتراک گذاشت.
افزایش دادن / تصویری که اپل همراه با اعلامیه WWDC 2022 به اشتراک گذاشت.

6 ژوئن شروع کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل، WWDC است. این رویداد یک هفته ای با یک سخنرانی کلیدی در ساعت 10:00 صبح به وقت PST روز دوشنبه آغاز می شود که مملو از اعلان ویژگی های نرم افزاری جدید در پلتفرم های مختلف اپل است.

برای اولین بار از زمان شروع همه گیری COVID-19، WWDC نیز مخاطبان قابل توجهی خواهد داشت. و جلسات بی شماری در طول هفته در مورد API های برنامه نویسی، توابع سوئیفت و غیره برگزار خواهد شد. اما برای اکثر مردم در سراسر جهان، اعلام سیستم عامل ها و سخت افزارهای جدید جذابیت اصلی است و برخی از آنها را در سخنرانی روز دوشنبه خواهیم دید.

توجه به این نکته مهم است که WWDC معمولاً روی اعلامیه های محصول برای مصرف کنندگان تمرکز نمی کند. اینجاست که اپل توسعه دهندگان را با فناوری ها و ابزارهای جدید آشنا می کند.

در طول سال ها استثناهایی وجود داشته است، و در حالی که اعلامیه های توسعه دهندگان جدید معمولاً در مورد نرم افزار بوده است، گاهی اوقات آنها در مورد سخت افزار نیز بوده اند.

هر سخت‌افزار جدید احتمالاً رایانه‌های رومیزی یا لپ‌تاپ مک یا دسته‌های جدیدی است که اپل از توسعه‌دهندگان می‌خواهد شروع به پشتیبانی کنند.

پس دقیقاً چه انتظاری داریم؟ بیایید با به روز رسانی سیستم عامل شروع کنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

iOS و iPadOS 16

همانطور که معمولاً در چند سال گذشته اتفاق می‌افتد، انتظار داریم نسخه اصلی بعدی iOS ستاره نمایشگاه WWDC باشد.

متا به Reels و Metaverse روی می آورد تا از اولین زیان درآمد خود بازگردد
حتما بخوانید

ما سال گذشته قبل از اینکه حتی معرفی شود، کمی در مورد انتظارات از iOS 15 می دانستیم، اما در حال حاضر چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد. بهترین منبعی که ما در اختیار داریم، یک خبرنامه ایمیلی اخیر از مارک گورمن از بلومبرگ است که اظهار داشت از برخی تغییرات آتی آگاه است. او نوشت که آیفون می‌تواند مانند گلکسی سامسونگ (یا البته اپل واچ) یک صفحه قفل همیشه روشن داشته باشد. این صفحه نمایش را کم نور می کند و نرخ تازه سازی را به 1 هرتز محدود می کند تا در طول عمر باتری صرفه جویی کند و در عین حال اطلاعات مهم را نمایش دهد.

گورمن همچنین نوشت که iOS 16 دارای برنامه های Health و Messages به روز شده و همچنین بهبودهای کلی در تجربه کاربر خواهد بود، اما وارد جزئیات نشد. در خبرنامه دیگری، گورمن نوشت که اپل قصد دارد اعلان‌ها را در iOS و iPadOS به‌روزرسانی کند.

همچنین می دانیم که چندین ویژگی دسترسی جدید به لطف یک پست وبلاگی که ماه گذشته توسط اپل منتشر شد، به iOS می آیند. این شامل ویژگی‌های مبتنی بر یادگیری ماشینی است، مانند تشخیص درب برای کاربران نابینا یا کم بینا و زیرنویس زنده برای تماس‌های FaceTime.

در مورد آی‌پد، گزارش بلومبرگ به تعدادی از ادعاهای اخیر اضافه می‌کند مبنی بر اینکه اپل در مورد چندوظیفه‌گی آی‌پد تجدید نظر خواهد کرد تا سعی کند آن را لپ‌تاپ‌مانندتر کند. احتمالاً این شامل ویندوزهای قابل تغییر اندازه شبیه به مک به یک شکل یا دیگری می شود. با این حال، محدودیت‌های چندوظیفه‌ای دلیل اصلی این نبود که در بررسی‌های اخیر iPadOS ما متوجه شدیم که iPad برای عملکرد بالا آماده نیست. بلکه همه چیزهای کوچک است، مانند کنترل منابع صدا.

سنسور شستشوی مفید SmartDry ماه آینده مسدود می شود
حتما بخوانید

اما اپل می تواند این مشکلات را در نسخه جدید iPadOS حل کند. اگر اپل این کار را انجام دهد، هفته آینده چیزهای زیادی در مورد آن خواهیم شنید.

macOS 13

اپل قطعا نسخه جدیدی از macOS را در WWDC معرفی خواهد کرد، اما ما چیز زیادی در مورد به روز رسانی نمی دانیم. بار دیگر، بهترین منبعی که در اختیار داریم، خبرنامه‌ای از مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ است، که ادعا می‌کند اپل از پنل تنظیمات برگزیده سیستم در macOS دوباره بازدید می‌کند تا آن را بیشتر شبیه به پنل iOS کند – یک مرحله بیشتر در یک سری تغییرات طولانی که macOS را بیشتر هماهنگ کنید. با نرم افزار آیفون ببندید

همچنین احتمالاً شاهد به‌روزرسانی‌ها و طراحی‌های مجدد برنامه‌های داخلی مانند Notes یا Safari و همچنین چند ویژگی دسترسی جدید خواهیم بود. همچنین، حدس شما به خوبی حدس ما است، اما ما انتظار نداریم که ارتقای قابل توجهی نسبت به برخی دیگر داشته باشد.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.