Rate this post

سافاری در مک که وب‌سایت Google Chrome را نشان می‌دهد.
افزایش دادن / سافاری در مک که وب‌سایت Google Chrome را نشان می‌دهد.

ساموئل آکسون

AtlasVPN تخمین می زند که مرورگر وب سافاری اپل بیش از 1 میلیارد کاربر دارد. فقط یک مرورگر دیگر بیش از یک میلیارد کاربر دارد و آن گوگل کروم است. اما کروم با تقریباً 3.4 میلیارد، هنوز سافاری را بسیار پشت سر گذاشته است.

ذکر این نکته ضروری است که این ارقام شامل کاربران دستگاه های تلفن همراه می شود نه فقط کاربران رایانه. احتمالاً وضعیت سافاری به عنوان مرورگر پیش‌فرض برای آیفون و آیپد نقش بسیار بیشتری نسبت به استفاده از آن در مک دارد.

با این حال، با توجه به اینکه Safari تنها مرورگر وب اصلی است که برای اندروید، محبوب‌ترین سیستم عامل موبایل جهان، یا ویندوز، محبوب‌ترین سیستم‌عامل دسکتاپ در دسترس نیست، قابل توجه است.

AtlasVPN این را نوشت در وبلاگ من برای توضیح نحوه ورود او به شماره:

این آمار بر اساس درصد سهم بازار مرورگر GlobalStats است که سپس برای بدست آوردن اعداد دقیق با استفاده از Internet World Stats به اعداد تبدیل شد.

بر اساس داده ها، کروم تقریباً 3,378,967,819 کاربر و سافاری 1,006,232,879 کاربر دارد.در رتبه سوم بسیار دور مایکروسافت اج با 212,695,363 قرار دارد و فایرفاکس با 179,084,244 پس از Edge در جایگاه چهارم قرار دارد.

پست وبلاگ ادعا می کند که Edge در سال گذشته از فایرفاکس پیشی گرفت و مقام سوم را کسب کرد.

در همین حال، کروم پس از جانشینی اینترنت اکسپلورر مایکروسافت، برای مدتی طولانی تسلط داشت. اگر اخبار فقط این بود که کروم محبوب ترین مرورگر است، حتی ارزش گزارش کردن را نداشت – کروم این روزها است اینترنت، تا حدی. و شایان ذکر است که آخرین نسخه های مرورگر رتبه سوم Edge بر روی Google Chromium ساخته شده اند.

قیمت یکسان، جایگاه متفاوت: Dell UltraSharp جدید با نمایشگر استودیویی 1600 دلاری مطابقت دارد.
حتما بخوانید

اپل از زمانی که نسخه ای از مرورگر برای ویندوز وجود داشت، جاه طلبی های گسترده تری برای سافاری داشت. اما اپل در ژوئن 2010 توسعه این نسخه را متوقف کرد. از نظر فنی، همچنان می‌توانید سافاری را روی ویندوز 10 یا 11 اجرا کنید، اما این بهترین ایده از نظر امنیتی نیست.

در حالی که Safari مرورگر وب پیش‌فرض در iOS است، مرورگرهای شخص ثالث را می‌توان بر روی iPhone و iPad نصب و استفاده کرد. از سال 2020، امکان تنظیم هر چیزی غیر از Safari به عنوان مرورگر پیش فرض وجود دارد.

با این حال، تفاوت بین سافاری و مرورگر شخص ثالث در آیفون واضح است. مرورگرهای جایگزین مانند کروم یا فایرفاکس همچنان از فناوری های اصلی سافاری استفاده می کنند. آنها به سادگی به کاربران اجازه می دهند از معیارها و سایر ویژگی های پیشرفته موجود در آن مرورگرها در سایر سیستم عامل ها استفاده کنند.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.