Rate this post

نمای نزدیک از یک کابل USB.

اتحادیه اروپا (EU) به توافقی رسیده است که تا پاییز 2024، شارژ USB-C به یک الزام برای آیفون و سایر تلفن های همراه تبدیل می شود، نه فقط یک راحتی. این طرح به وسایل الکترونیکی مصرفی اضافی که از شارژ سیمی استفاده می کنند، شامل دوربین های دیجیتال، تبلت ها و بعداً لپ تاپ ها نیز تعمیم می یابد.

اعلامیه امروز نشان می‌دهد که پارلمان و شورای اتحادیه اروپا با شرایط شارژ جهانی USB-C موافقت می‌کنند که پارلمان به مدت 10 سال در مورد آن بحث می‌کرد. در ماه سپتامبر، کمیسیون اروپا اعلام کرد که قصد دارد قانونی را تصویب کند که به شارژ USB-C نیاز دارد. گام بعدی تصویب رسمی این توافق توسط پارلمان و شورای اتحادیه اروپا خواهد بود.

پس از تأیید، این خط‌مشی برای کنسول‌های بازی دستی، کتاب‌خوان‌های الکترونیکی، هدفون و هدست نیز اعمال خواهد شد. پارلمان اتحادیه اروپا امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: محصولات در دسته‌های نام‌گذاری شده «که می‌توانند از طریق کابل سیمی شارژ شوند، باید بدون توجه به سازنده‌شان به پورت USB Type-C مجهز باشند».

لپ‌تاپ‌ها نیز باید ظرف 40 ماه پس از اجرایی شدن این خط‌مشی رعایت کنند. از آنجایی که بسیاری از لپ‌تاپ‌های شارژ USB-C بسیار سبک وزن هستند، جالب است که ببینیم مدل‌های مقرون‌به‌صرفه چگونه با این سیاست برخورد می‌کنند.

این خط‌مشی همچنین سرعت شارژ سریع را استاندارد می‌کند تا مردم بتوانند هنگام استفاده از شارژرهای سازگار انتظار داشته باشند دستگاه‌هایشان با همان سرعت شارژ شوند.

در بیانیه ای، پارلمان استدلال کرد که این قانون ضمن کاهش زباله های الکترونیکی، اطلاعات و انتخاب بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می دهد:

اطلاعات واضحی در مورد ویژگی های شارژ دستگاه های جدید به مصرف کنندگان ارائه می شود و بررسی سازگاری شارژرهای موجود را برای آنها آسان تر می کند. خریداران همچنین می توانند انتخاب کنند که آیا می خواهند تجهیزات الکترونیکی جدید را با شارژر خریداری کنند یا بدون آن.

این تعهدات جدید منجر به استفاده مجدد بیشتر از شارژر می‌شود و به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا در مصرف آن صرفه‌جویی کنند 250 میلیون یورو در سال برای خرید شارژ غیر ضروری شارژرهای بازیافتی و استفاده نشده دارای رتبه سالانه حدود 11000 تن زباله الکترونیکی وجود دارد.

این خبر به ویژه برای آیفون، یکی از آخرین مخالفان باقی مانده و محبوب شارژ USB-C، هیجان انگیز است. در ماه سپتامبر، اپل نارضایتی خود را از لایحه پیشنهادی اتحادیه اروپا ابراز کرد. آسوشیتدپرسما همچنان نگران این هستیم که مقررات سختگیرانه ای که تنها یک نوع اتصال را الزامی می کند، نوآوری را به جای تشویق، خفه کند، که به نوبه خود به مصرف کنندگان در اروپا و سراسر جهان آسیب می رساند.

با این حال، تیری برتون، کمیسر اروپا برای بازار داخلی، در یک کنفرانس مطبوعاتی متعاقب به این موضوع اشاره کرد که به عنوان یک سیاست، اپل ممکن است همچنان پلاگین لایتنینگ خود را داشته باشد، اما باید USB-C را نیز ارائه دهد.

هنوز مشخص نیست که اپل چه واکنشی به سیاست اتحادیه اروپا خواهد داشت. در ماه می، گزارش شد که اپل در حال آزمایش آیفون های با USB-C برای سال 2023 است. یک تلفن جداگانه با USB-C برای اتحادیه اروپا راه حلی گران قیمت و پیچیده به نظر می رسد. و تنها با گزینه های بی سیم، تامین انرژی و داده کافی دشوار خواهد بود. اگر آیفون به USB-C منتقل شود، کاربران قدیمی آیفون ممکن است با سیم‌ها، آداپتورها و شارژرهای مبتنی بر Lightning زیادی مواجه شوند که ناگهان بی‌فایده می‌شوند.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

آمازون عرضه گسترده پرداخت های اثر انگشت را آغاز کرد
حتما بخوانید
به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.