Rate this post

شبکه بهمنی (AVAX) چیست؟

Avalanche که در سال 2020 توسط Ava Labs راه اندازی شد، یک پلتفرم بلاک چین است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. هدف Avalanche ارائه یک راه حل بلاک چین مقیاس پذیر با حفظ تمرکززدایی و امنیت، با تمرکز بر کاهش هزینه، سرعت بالای تراکنش و سازگاری با محیط زیست است.

Avalanche به سرعت در فضای ارزهای دیجیتال محبوب شد و Avalanche TVL در حال حاضر ارزش دارد 8.41 میلیارد دلار و همچنان در برنامه های غیرمتمرکز Avalanche (DApps) در حال رشد است. Avalanche از رمز بومی بهمن (AVAX) و چندین مکانیسم توافقی استفاده می کند.

با Avalanche، کاربران می توانند تعداد نامحدودی از بلاک چین های قابل تنظیم و قابل همکاری ایجاد کنند. برای مدیریت بلاک چین در سکه بهمن، AVAX، باید هزینه اشتراک بپردازید.

ارز دیجیتال Avalanche برای چه مواردی استفاده می شود؟

توکن بومی AVAX یک توکن کاربردی است. AVAX به عنوان یک وسیله مبادله در اکوسیستم بهمن عمل می کند. به عبارت دیگر، توکن به‌عنوان ارز زنجیره‌ای، معمولاً برای جمع‌آوری کارمزد تراکنش‌ها، پاداش‌ها و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

همچنین برای استیکینگ AVAX استفاده می شود که برای ایمن سازی شبکه عمل می کند. سپس سهامداران AVAX بیشتری دریافت می کنند. برخی از کاربران برای کسب درآمد غیرفعال آنلاین روی AVAX شرط بندی می کنند.

تاریخچه بهمن

زمانی که بلاک چین بیت کوین در سال 2009 راه اندازی شد، راه را برای توسعه و اختراع بلاک چین های بعدی از جمله اتریوم هموار کرد. با این حال، با استفاده گسترده امروزی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، محدودیت‌های فنی طراحی اصلی بلاک چین آشکارتر شده است.

برای مثال، اجماع اثبات کار (PoW) بیت کوین، به دلیل فرآیند تأیید منابع فشرده آن، تا حدی مانع از تمرکززدایی می شود. معاملات نیز تمایل به کندی دارند. اکثر برنامه های اتریوم امروزه از راه حل های مقیاس بندی لایه 2 برای رفع این مشکلات استفاده می کنند. هنگام استفاده از سطح 2، تراکنش ها از زنجیره اصلی حذف می شوند. سپس آنها را در “بسته‌های” مرتبی ترکیب می‌کنند که به شبکه اتریوم بازگردانده می‌شوند و فشار را از اتریوم کم می‌کنند.

در حالی که این راه حل موثر است، لایه هایی از پیچیدگی را اضافه می کند و شبکه را تا سطح خاصی از امنیت باز می کند. تهدیدها. بنابراین چگونه یک بلاک چین می‌تواند همه چیز را در یک پروتکل لایه 1 ذخیره کند که غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر است اما همچنین امن است؟

آرایه
حتما بخوانید

وارد آوا لبز شوید، بنیان‌گذاران Avalanche، که راه‌حل درخشانی برای سه‌بلاک چین برای حل مشکلات عمده‌ای که بلاک چین‌ها را آزار می‌دهند، ارائه کردند. در سپتامبر 2020، آوا لبز ایالات متحده پس از جمع آوری 6 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری، بلاک چین بهمن را راه اندازی کرد. فروش توکن بعدی آنها – خصوصی و عمومی – در مجموع به 48 میلیون دلار رسید.

چه کسی پشت بهمن (AVAX) است؟

سه نفر پشت بهمن هستند: کوین سکنیکی، ماوفان “تد” یین و امین گیون سیرر. گروهی تحت نام مستعار Team Rocket برای اولین بار اطلاعات اساسی در مورد این پروتکل را در می 2018 در سیستم فایل بین سیاره ای منتشر کرد.

سپس این فناوری توسط تیمی از محققان دانشگاه کورنل به سرپرستی پروفسور علوم کامپیوتر و مهندس نرم افزار کورنل، امین گان سیرر، توسعه یافت. دو تن از دانشجویان دکترا به او کمک کردند: ماوفان “تد” یین و کوین سکنیکی.

پایگاه کد AVA برای پروتکل اجماع Avalanche در مارس 2020 عمومی شد. عرضه اولیه سکه (ICO) Avalanche در جولای 2020 به پایان رسید و پس از آن Avalanche در سپتامبر همان سال راه اندازی شد.

بهمن (AVAX) چه مشکلاتی را حل می کند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، Avalanche برای حل بسیاری از مشکلاتی که اکثر شبکه های بلاک چین با آن مواجه هستند ایجاد شد. پلتفرم هایی مانند Avalanche با ارائه جایگزینی برای شبکه هایی مانند اتریوم، در حال کار برای مبارزه با تمرکز در فضای کریپتو هستند.

دو مشکل اصلی که بهمن حل می کند عبارتند از:

خوشه

Avalanche به طور خاص با در نظر گرفتن مقیاس پذیری طراحی شده است. در مقایسه با پردازشگرهای پرداخت سطح بالا مانند PayPal و VISA، Avalanche دارای زمان تراکنش کمتر از یک ثانیه است.

Avalanche همچنین یک سیستم فوق العاده قدرتمند و کارآمد است که می تواند تا 6500 تراکنش در ثانیه را با دقت زیر ثانیه پردازش کند. این یک پیشرفت قابل توجه در محدودیت های اتریوم از نظر تعداد تراکنش های قابل پردازش در هر ثانیه است.

هزینه های کم

به عقیده بسیاری رقیب اتریوم، Avalanche از نظر هزینه گاز نیز بهتر از اتریوم عمل می کند. کمیسیون های مربوط به Avalanche به طور قابل توجهی مقرون به صرفه تر از Ethereum هستند.

کارمزدهای موجود در شبکه برای اهداف مختلفی از جمله ایجاد دارایی و ضرب، سهام‌بندی، کارمزد تراکنش‌ها و ایجاد بلاک چین استفاده می‌شود که پس از آن این کارمزدها سوزانده می‌شود و به طور دائم میزان AVAX روی پلتفرم را کاهش می‌دهد.

معامله گران جنایتکار در حالی که بیت کوین تلاش می کند تا 30000 دلار را حفظ کند، سکوت می کنند
حتما بخوانید

هزینه های استفاده شده سوزانده می شوند زیرا “$AVAX یک دارایی کمیاب محدود است که برای پرداخت هزینه ها و ایمن سازی شبکه استفاده می شود.” بهمن عمومی در توییتر. AVAX سوخته را می توان در burnavax.com بررسی کرد.

بهمن (AVAX) چگونه کار می کند؟

در تلاش برای توسعه و بهبود مداوم فناوری بلاک چین، سازندگان Avalanche به دنبال یافتن راه حلی برای برخی از مشکلات رایج بلاک چین های قدیمی مانند بیت کوین بودند. برخی از این موارد عدم قابلیت همکاری و مسائل مربوط به مقیاس پذیری و قابلیت استفاده است.

بهمن مشکلات ذکر شده در بالا را با یک رویکرد منحصر به فرد حل می کند: استفاده از سه بلاک چین مجزا. Avalanche ادعا می‌کند که «سریع‌ترین پلتفرم قرارداد هوشمند در صنعت بلاک چین است که بر اساس زمان تا اتمام اندازه‌گیری می‌شود».

بیایید به سه بلاک چین که شبکه اصلی Avalanche را تشکیل می‌دهند، نگاهی دقیق‌تر بیندازیم:

  • X-Chain: این بلاک چین برای مدیریت دارایی استفاده می شود. از پروتکل اجماع Avalanche استفاده می کند.
  • C-Chain: این بلاک چین برای ایجاد قراردادهای هوشمند استفاده می شود. از پروتکل اجماع آدم برفی استفاده می کند.
  • P-Chain: این بلاک چین برای هماهنگی اعتبار سنجی ها استفاده می شود. همچنین از پروتکل اجماع آدم برفی استفاده می کند.

پروتکل اجماع Avalanche تاییدیه تراکنش های اعتبار سنجی را به صورت تصادفی تایید می کند و همه گره ها را مجبور می کند که به صورت موازی با یکدیگر کار کنند. ایده این است که انجام چندین بار بررسی تصادفی، شانس معتبر بودن/معتبر بودن تراکنش را افزایش می دهد. پروتکل اجماع آدم برفی تقریباً یکسان عمل می کند، اما از بلوک ها در یک فرآیند خطی استفاده می کند.

مزایای بهمن (AVAX)

مزیت اصلی آوالانچ در درجه اول در نحوه ساخت آن نهفته است. بنیانگذاران Avalanche راهی برای حل مشکلات رایج بلاک چین ها با ساختار شبکه ای منحصر به فرد پیدا کردند.

سازگاری

تنها تعداد معدودی از بلاک چین ها امکان تجارت انواع ارزهای دیجیتال و داده ها را با سایر پلتفرم ها فراهم می کنند. بهمن با اجازه دادن به بلاک چین های مختلف برای تبادل داده ها و “تعامل” موثر با یکدیگر، قابلیت همکاری را تسهیل می کند.

مقیاس پذیری

به عنوان مثال، استخراج بیت کوین (BTC) به انرژی و قدرت پردازش بسیار زیادی نیاز دارد. اتریوم تنها می تواند 15 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. اگرچه این بلاک چین‌ها قدرتمند و بسیار ارزشمند هستند، اما به دلیل چنین محدودیت‌هایی مقیاس‌پذیری آن‌ها دشوار است. از سوی دیگر، Avalanche در مقیاس ساخته شده است و دارای زمان تراکنش زیر ثانیه و قدرت پردازش باورنکردنی است.

بیت کوین رکورد خونین ترین روند هفتگی را ثبت کرد
حتما بخوانید

قابلیت استفاده

یکی از چالش‌های پیاده‌سازی هر فناوری، قابلیت استفاده یا درجه سهولت استفاده و پیاده‌سازی نرم‌افزار یا فناوری در کاربردها و موارد کاربری مختلف است. Avalanche ثابت کرده است که در موارد مختلف مفید است و با سرعتی که می تواند رقیب اتریوم باشد، در جامعه کریپتو شتاب می گیرد.

از کجا و چگونه آواکس بخریم

حمایت کردن

Uphold یکی از صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است که تجارت ارزهای دیجیتال مختلف از جمله AVAX را تسهیل می‌کند. این پلتفرم همچنین ویژگی‌هایی با کاربری آسان ارائه می‌دهد که به کاربران علاقه‌مند به خرید AVAX اجازه می‌دهد تا این کار را به طور مستقیم انجام دهند.

Uphold دارای برنامه های دسکتاپ و موبایل و همچنین نمای معاملاتی قابل تنظیم است که به کاربران امکان می دهد دارایی هایی را که اغلب معامله می کنند را نمایش دهند. به ویژه، معامله گران جدید ترجیح می دهند از Uphold استفاده کنند، زیرا رابط کاربری ساده و مدرن آن است که حرکت را در رایانه شخصی و دستگاه های تلفن همراه آسان می کند.

بایننس

بایننس که در سراسر جهان به عنوان یکی از قابل اعتمادترین صرافی های ارزهای دیجیتال شناخته می شود، خرید AVAX را برای کاربران آسان می کند. کاربرانی که مایل به خرید AVAX در Binance هستند، می‌توانند از کارمزدهای مبادله کمتر و همچنین افزایش نقدینگی برخوردار شوند و خرید و فروش سریع را آسان‌تر کنند. کاربران بایننس در استرالیا، کانادا، انگلستان، سنگاپور و سایر کشورها می توانند AVAX را خریداری کنند. ساکنان ایالات متحده در حال حاضر از خرید AVAX در این پلت فرم منع شده اند.

بیت پاندا

بیت پاندا در اروپا به عنوان یک صرافی معتبر برای خرید و فروش بیت کوین شناخته شده است. در حال حاضر، این پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال مختلف و خرید دارایی هایی مانند فلزات گرانبها را نیز ارائه می دهد. خرید AVAX در BitPanda ساده ترین است، اما در حال حاضر فقط برای ساکنان اتحادیه اروپا باز است.

Gate.io

Gate.io یکی دیگر از پلتفرم های معاملاتی معتبر با رابط کاربر پسند است که حتی افراد مبتدی در معاملات نیز به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. همچنین نمودارهای پیشرفته ای را برای معامله گران فنی بیشتر ارائه می دهد.

این پلتفرم یک صرافی ارز دیجیتال است که طیف گسترده ای از آلتکوین ها از جمله AVAX را فهرست می کند. Gate.io به دلیل موضع قوی خود در برابر دستکاری بازار شناخته شده است. برای ساکنان ایالات متحده، به استثنای ساکنان نیویورک و ایالت واشنگتن، باز است.


به همت تیم تحریریه مالی سوشالتو

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.