Rate this post

گفتگوی تایید خرید در Horizon Worlds.
افزایش دادن / گفتگوی تایید خرید در Horizon Worlds.

متا، شرکتی که قبلاً فیس‌بوک نامیده می‌شد، روز چهارشنبه برنامه‌های اولیه‌ای را اعلام کرد تا به سازندگان محتوا اجازه دهد تا از پلتفرم متاورس آینده خود کسب درآمد کنند. جهان های افق. سهم پیش بینی شده از درآمد متا از ایجاد اعضا می تواند نزدیک به 50 درصد باشد.

Horizon Worlds شبکه ای از فضاهای سه بعدی مشترک است که در حال حاضر به طور انحصاری در هدست های Oculus Quest موجود است. (متا قصد دارد آن را در ماه ها و سال های آینده به دستگاه های تلفن همراه، کنسول های بازی و واقعیت مجازی دسکتاپ بیاورد.)

در حال حاضر افرادی وجود دارند که فضاهایی را برای Horizon Worlds ایجاد می کنند، از جمله یک استودیوی مجازی یوگا و زندگی دوم– به عنوان ادغام یک برند فست فود در قالب “Wendyverse”. اما تا به امروز، Horizon Worlds به سازندگان ابزاری برای امرار معاش با ایجاد این محتوا ارائه نکرده است، همانطور که در سرویس‌های مشابهی مانند روبلوکس.

این بدان معنا نیست که سازندگان پول در نمی آورند. برخی از آنها برای کار قراردادی خارج از سیستم متا برای ایجاد محتوایی که برندها یا سایر کاربران بتوانند از آن استفاده کنند، پول می گیرند. اما اعلامیه های متا تصویری از انتظارات را نشان می دهد.

اول، Horizon Worlds از خریدهای درون دنیا پشتیبانی خواهد کرد. چندین سازنده قادر خواهند بود اقلام مجازی را از مناطق ایجاد شده توسط کاربر بفروشند. متا همچنین قصد دارد یک برنامه جایزه سازندگان را معرفی کند که بر اساس نحوه تعامل سایر کاربران با محتوای آنها، به سازندگان پاداش می دهد.

به روز رسانی ویندوز 10 22H2 ممکن است در واقع هیچ کاری انجام ندهد
حتما بخوانید

همه چیز همانطور که انتظار دارید به نظر می رسد، اما متا با افشای جزئیات میزان درآمد متا از هر تراکنش، سر و صدایی در AR/VR، NFT و جوامع آنلاین مرتبط به پا کرد.

هنگامی که کاربران یک مورد را در Horizon Worlds، Meta خریداری می کنند توسط CNBC تایید شده است که نیاز به کاهش 25 درصدی دارد – اما این پس از هر مقداری است که پلتفرم سخت افزاری ممکن است نیاز داشته باشد. اکنون فقط فروشگاه Oculus متا است که 30 درصد تخفیف می گیرد. بنابراین، سازندگان محتوا باید 30 درصد را به فروشگاه Oculus (یا درصد مربوط به هر پلتفرم دیگری مانند Google Play که Horizon Worlds بعداً به آنها پایان می‌دهد) بدهند و سپس باید 25 درصد از آنچه را که به Horizon Worlds باقی مانده است، واگذار کنند. . .

این امر باعث می‌شود سازندگان بیش از نیمی از درآمد محتوای خود را قبل از هر گونه مالیات قابل اعمالی داشته باشند.

این اطلاعیه خشم سازندگان را در جامعه NFT که به هم متصل هستند، برانگیخت، که به بازده درصدی تک رقمی این پلتفرم عادت دارند. همچنین ادعاهایی مبنی بر ریاکاری از سوی توسعه‌دهندگان بازی و دیگرانی وجود دارد که متا را دیده‌اند که علناً از شرکت‌هایی مانند اپل به دلیل دریافت 30 درصد هزینه برای تراکنش‌های محتوای مشابه درون بازی انتقاد کرده است.

تا کنون، متا از این جنجال کنار گذاشته است. Vivek Sharma، معاون متا Horizon Worlds، به The Verge گفتما فکر می‌کنیم که این یک نرخ کاملاً رقابتی در بازار است… ما معتقدیم که سایر پلتفرم‌ها می‌توانند سهم خود را به دست آورند.»

بهترین قاب‌های مقاوم iPad Air 5 در سال 2022
حتما بخوانید

متا یک شرکت بزرگ با چندین هدف و تیم متفاوت پشت هر یک از این اهداف است. جای تعجب نیست که مدیر اجرایی Horizon Worlds داستان متفاوتی نسبت به بخش‌هایی از Meta که برای اپل و دیگران کمپین می‌کنند (با ادعای بی‌اساس بودن آن کاهش‌های پلتفرم) بیان می‌کند (سایر پلتفرم‌ها شایسته سهم خود هستند).

اما جدا از گزارش‌های متناقض، سازندگان محتوایی که با آنها صحبت کردیم می‌گویند سهمی که در این پلتفرم به دست خواهند آورد بسیار کوچک‌تر از حد انتظار است.

Horizon Worlds تنها بخشی از برنامه متا برای گسترش AR، VR و دنیای مجازی است. این شرکت همچنین قصد دارد عینک های واقعیت افزوده را در سال 2024 به بازار انبوه بیاورد و آن را در رقابت مستقیم با اپل و سایر شرکت هایی با برنامه های مشابه قرار دهد.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.