Rate this post

هدفون موهای من را دوست ندارد.

این یک حقیقت تلخ برای کسی است که نیمی از عمر خود را سپری کرده است وجود داشتن آ کم اهمیت غرق با هدفون.

بیشتر هدفون‌ها برای داشتن کیفیت صدای خوب به مهر و موم خوب نیاز دارند، اما سال‌ها آزمایش هدفون نشان داده است که بیشتر هدفون‌ها سعی نمی‌کنند مدل‌های موی حجیمی مانند مدل‌هایی را که من در طول همه‌گیری رشد کرده‌ام، تطبیق دهند. افرادی که از عینک استفاده می کنند اغلب با مشکلات مشابهی روبرو می شوند، زیرا عینک می تواند به همان میزان با مهر و موم تداخل کند.

این یک مشکل بزرگتر از آن چیزی است که شما ممکن است فکر کنید، و ما می توانیم آن را اندازه گیری کنیم.

صدای خوب معمولا نیاز به آب بندی خوب دارد

من اولین بار در سال 2018 متوجه این موضوع شدم تست یک جفت هدفون حذف نویز با کیفیت بالا. من هنوز آماده بودم که هدفون را بی مصرف اعلام کنم تا اینکه موهایم را به یک مدل موی مرتب کوتاه کردم.

با این رویکرد جدید، هدفون ناگهان صدای عالی به نظر می‌رسد – و این فقط دوپامین ناشی از یک مدل موی خوب دومینیکن نبود.

من قبلاً به عنوان یک شخص به اهمیت چاپ خوب واقف بودم، بیشتر گوش دادن به هدفون در آن زمان، اما من تأثیر چشمگیری که این می تواند روی هدفون های سایز کامل داشته باشد را دست کم گرفتم. من متقاعد شده‌ام که وقتی دو نفر یک جفت هدفون را متفاوت درک می‌کنند، این تفاوت اغلب به تفاوت در کیفیت مهر و موم منتهی می‌شود.

در یک IEM، زمانی که مهر و موم بدی دارید، معمولاً کاملاً واضح است. در هدفون، تفاوت ممکن است ظریف تر باشد. من فکر من قبلاً مهر و موم خوبی داشتم زیرا هدفون ها عایق نویز مناسبی را ارائه می کردند. با این حال، به نظر می‌رسید که باس ساب بیس کم باشد و هدفون دارای مقدار غیرعادی اعوجاج برای چیزی است که با قیمت 400 دلار به فروش می‌رسد.

علاوه بر این، تجربیات من از هدفون اصلاً با دیگرانی که خوانده‌ام مطابقت نداشت، و در حالی که همیشه ذهنیتی در مورد صدا وجود دارد، این نه واقعا چی ذهنی. یک چیزی اشتباه بود. این هدفون، مانند بسیاری از هدفون‌های دیگر که از آن زمان آزمایش کرده‌ام، موهای من را دوست نداشت.

داده ها

معمولاً تشخیص مهر و موم بد با هدفون های پشت بسته که حذف نویز را ارائه نمی دهند آسان تر است. این معمولاً به عنوان کمبود مشخص باس نشان داده می شود که با اندازه گیری پاسخ فرکانسی با و بدون فشرده سازی کامل به وضوح می توانیم آن را مشاهده کنیم.

بگیرید JBL 710BTهدفونی که من خریدم چون آنها به طرز شگفت آوری خنثی بر اساس قیمت مشکل این است که اگرچه داده ها نشان می دهد که آنها قادر به تولید صدای خنثی هستند، من به ندرت با این بی طرفی مواجه شده ام. آنها معمولاً فقط صدای بیس در گوش من ندارند، مگر اینکه هدفون را به طور فعال روی گوشم فشار دهم.

(توجه: این اندازه‌گیری‌های پاسخ فرکانسی از تجهیزات استاندارد صنعتی استفاده نمی‌کنند و نباید به عنوان یک معیار عملکرد مطلق استفاده شوند. اما برای این اهداف مقایسه‌ای به اندازه کافی خوب هستند.)

آبی نشان دهنده ویژگی های هدفون با آب بندی مناسب است. من نتوانستم کلاه گیس‌هایی را پیدا کنم که به موقع با موهایم همخوانی داشته باشد، بنابراین منحنی قرمز نشان می‌دهد که چگونه همان هدفون پس از قرار دادن عینک روی پایه تست برای بررسی سفت بودن، رفتار می‌کند.

این یک کاهش چشمگیر بیس است. در حالی که همه موارد از دست دادن باس به این اندازه چشمگیر نخواهد بود، نمودار بالا برداشت اولیه من از هدفون را نشان می دهد: باس کمی یا بدون باس وجود داشت.

یک مهر و موم بد برای تغییر کامل شخصیت یک جفت هدفون کافی است. و حتی اگر به موسیقی باس گوش نمی دهید، وجود بیس بر نحوه درک شما از بقیه محدوده فرکانس تأثیر می گذارد.

البته، در بیشتر موارد، تناسب بد احتمالاً آنقدرها هم چشمگیر نخواهد بود، اما پس از صدها مورد از این اندازه گیری هدفون (من معمولاً چند بار هدفون را تغییر مکان می دهم تا یک تناسب متوسط ​​داشته باشم)، به راحتی می توان متوجه شد که چقدر تغییرات کوچک در موقعیت یابی می شود. می تواند تفاوت ایجاد کند. تفاوت های شنیداری در کیفیت صدا حتی چند دسی بل از دست رفته می تواند تجربه شما را با یک جفت هدفون تغییر دهد.

من فقط JBL ها را انتخاب نمی کنم – آنها را انتخاب کردم زیرا آنها نمونه ای از خراب شدن هدفون های خوب به دلیل مهر و موم بد هستند. من نتایجی مانند این را بارها هنگام آزمایش ده‌ها هدفون در همه محدوده‌های قیمتی دیده‌ام، اگرچه برخی از آنها نسبت به سایرین نیاز به موقعیت بیشتری دارند.

هدفون های حذف نویز چطور؟

هدفون های حذف نویز همه چیز را کمی جالب تر می کند. بسیاری از آنها، مانند جدید سونی WH-1000XM5، در واقع از میکروفون های داخلی خود برای تشخیص تراکم ضعیف استفاده می کنند و با تقویت باس جبران می کنند. برای مثال اگر داده های سایت را بررسی کنید Rtingsمتوجه خواهید شد که هدفون های پشت بسته با پایدارترین پاسخ فرکانسی معمولاً مدل های حذف نویز هستند.

این اغلب عالی است، زیرا هدفون ها در موقعیت یابی بسیار کمتر حساس هستند. گوش‌های ما حساس‌ترین گوش‌ها به پاسخ فرکانسی هستند، بنابراین اگر همه فرکانس‌ها به درستی متعادل باشند، معمولاً یک جفت هدفون صدای خوبی خواهد داشت. معمولا.

اما افزایش بیس فراتر از تنظیمات پیش فرض هدفون به قیمت اعوجاج است. این امر به ویژه در مورد بلندگوهای هدفون های حذف نویز صادق است، که در حال حاضر با حذف امواج صوتی از دنیای خارج، وظیفه دوگانه ای را انجام می دهند.

در حال حاضر اثرات اعوجاج در دنیای صوتی اغلب اغراق آمیز است. در واقعیت طول می کشد قبل از اینکه اکثر مردم متوجه آن شوند، کمی تحریف وجود داردمخصوصا در فرکانس های پایین علاوه بر این، بسته به نوع اعوجاج، حتی همیشه صدا ندارد بدجوری (بالاخره، گیتارهای الکتریک به دلیل اعوجاج، صدای خنکی دارند). این موضوع پیچیده ای است که از حوصله این مقاله خارج است.

با این حال، بیرون راندن راننده از آن معمولاً نتایج خوشایندی به همراه ندارد. متأسفانه، چندین هدفون حذف نویز که من آزمایش کرده‌ام، هنگام گوش دادن با صدای بلند، از اعوجاج آزاردهنده‌ای رنج می‌برند – اعوجاجی که به محض تعمیر مهر و موم از بین می‌رود.

در اینجا داده های بیشتری برای شما وجود دارد. نمودار زیر نشان می‌دهد که هدفون‌های سونی چگونه در صدای بالا با عینک (قرمز) و بدون (آبی) عمل می‌کنند.

پاسخ فرکانسی سونی WH-1000XM5 با و بدون آب بندی ضعیف

پاسخ فرکانس تغییر می کند، اما تفاوت بسیار کمتر از JBL است. باز هم، این معمولا خوب است. اما در ولوم‌های بالا، متوجه شدم که هدفون‌های حذف نویز مانند اینها اگر توجه ویژه‌ای به اطمینان از آب‌بندی مناسب نداشته باشم، باس سنگین را برای همیشه مخدوش می‌کنند.

در اینجا یک تحریف با چاپ خوب است.

سونی WH-1000XM5 اعوجاج با چاپ خوب

و در اینجا تحریف با مهر و موم بد است:

سونی WH-1000XM5 اعوجاج با آب بندی ضعیف

برای اهداف ما، دانستن یک چیز در مورد نمودارهای بالا کافی است: اعوجاج باس با پر کردن بد بسیار بیشتر است. و با نزدیک شدن به حداکثر صدای هدفون، اعوجاج حتی به طور قابل توجهی بالاتر می‌رود.

همانطور که گفته شد، من می خواهم روشن کنم که نمودارهای بالا به خودی خود قطعی نیستند. قابل شنیدن اعوجاج موضوعی است که به طور مکرر مورد بحث قرار می گیرد و اثبات شنود بودن به تست های پیچیده تری از آنچه من می توانم نیاز دارد. کمی آزمایش نشان می دهد که انسان نمی تواند سطوح بسیار بالاتری از اعوجاج را نسبت به آنچه در بالا ارائه شده است، تشخیص دهد. بنابراین این نمودارها در واقع فقط به منظور نشان دادن افزایش قابل توجهی در اعوجاج زمانی که آب بندی ضعیف است وجود دارد.

اما در کنار آن چیزی که واقعا می توانم، می دانید شنیدن اعوجاج در تعدادی از این هدفون های ANC – بسیار ظریف نیست – واضح است که تلاش برای جبران بیش از حد آب بندی ضعیف می تواند عواقبی داشته باشد.

چه کاری می توانم در مورد آن انجام دهم؟

متأسفانه، فیزیک صدا به این معنی است که دریافت صدای عالی با مهر و موم بد هدفون همیشه سخت تر خواهد بود. اما با داشتن دانش فوق، می توانید انتخاب های آگاهانه داشته باشید و تغییراتی را برای بهبود تجربه شنیداری خود ایجاد کنید.

فرم خود را بررسی کنید

IPS Black کنتراست چشمگیر و رنگ های زنده را برای Dell UltraSharp U2723QE ارائه می دهد.
حتما بخوانید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما قبل از دور انداختن هدفون، فقط باید سعی کنید در مورد تناسب آن ها دست و پنجه نرم کنید. گاهی اوقات یک تنظیم کوچک هدبند – چه افزایش تنش یا تنظیم موقعیت – می تواند تفاوت زیادی در کیفیت تناسب شما ایجاد کند. فنجان ها را به اطراف حرکت دهید تا تناسب آنها را روی سر خود تنظیم کنید تا زمانی که احساس کنید بهترین مهر و موم را به دست می آورید. دسته های مو را به طرفین حرکت دهید یا سعی کنید موقعیت عینک را کمی تغییر دهید.

ممکن است متوجه شوید که این کافی است تا کیفیت صدا دوباره قابل قبول باشد، حتی اگر بررسی مداوم برای تناسب مناسب کامل نباشد.

لنت های ضخیم تری بگیرید

در حالی که اغلب تولیدکنندگان ممکن است تمایلی به ارائه جایگزین نداشته باشند، شرکت هایی مانند Decony Audio بالشتک های گوش پس از فروش را برای طیف گسترده ای از هدفون ها بسازید.

شایان ذکر است که بالشتک گوش جزء جدایی ناپذیر صدای هدفون به خصوص هدفون های بسته است. تعویض آنها باعث تغییر صدا می شود، به خصوص که اغلب به معنای تعویض فیلتر فوم جلوی درایور نیز هست. اما با توجه به اینکه با مهر و موم بد باز هم صدایی را که انتظار دارید دریافت نمی کنید، به احتمال زیاد پدهای مختلف فقط می توانند کیفیت صدا را بهبود بخشند.

باس را تقویت کنید (اگر هدفون شما می تواند آن را تحمل کند)

اگر راهی برای اعمال اکولایزر به هدفون خود دارید، سعی کنید به سادگی بیس را به دلخواه خود تقویت کنید.

بله، می‌دانم: ما قبلاً ثابت کرده‌ایم که برخی از هدفون‌ها به سادگی نمی‌توانند افزایش بیس قابل توجهی را تحمل کنند.

اما هدفون ها از نظر مشخصات اعوجاج به طور قابل توجهی متفاوت هستند و هدفون های غیر ANC باید از نظر میزان بیس قبل از اینکه اعوجاج مشکل ساز شود، فضای تنفس بیشتری داشته باشند. هدفون‌های سطح بالا اغلب می‌توانند بدون شنیدن صدای بیس زیادی را کنترل کنند.

نکته اصلی این است که هدفون واقعاً صدای خوبی دارد. اگر اعوجاج قابل شنیدن نباشد، ممکن است نباشد.

هدفون را باز کنید

اینها بهترین کیبورد برای iPad Air 5 هستند.
حتما بخوانید

تا کنون، ما فقط در مورد هدفون های پشت بسته صحبت کرده ایم که با در نظر گرفتن آب بندی خوب طراحی شده اند. ولی باز کن-هدفون عقب قرار است دقیقاً برعکس باشد – آنها باید با اجازه دادن به صداهای بیرونی به داخل و خارج بهترین صدا را داشته باشند.

این کار در درجه اول برای دادن صدای جادارتر به هدفون انجام می‌شود، اما طراحی پشت باز این مزیت را دارد که در ارائه یک مهر و موم مناسب بسیار سخت‌تر است.