Rate this post

 

ادغام دارایی ها می تواند به حل مسائلی مانند مقیاس پذیری، سرعت و هزینه های بالا کمک کند. این پل به این معنی است که کاربران می توانند به سرعت و به طور اقتصادی توکن های خود را بین شبکه های بلاک چین جابجا کنند.

پل Polygon برای تراکنش های زنجیره ای متقابل بین بلاک چین های Polygon (MATIC) و Ethereum (ETH) استفاده می شود. این به کاربران اجازه می دهد تا توکن های ERC و NFT را به زنجیره جانبی Polygon منتقل کنند. از طریق قراردادهای هوشمند

این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه Polygon را با سایر بلاک چین ها متصل کنید. با این حال، با توجه به آن اتریوم پلتفرمی است که بیشتر برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و متاورس استفاده می‌شود، ما به نحوه اتصال توکن‌ها از شبکه اتریوم به Polygon، یک پلت فرم به طور فزاینده ای محبوب به دلیل قابلیت همکاری کارآمد آن.

چگونه از پل چند ضلعی استفاده کنیم؟

پل Polygon برای اتصال بلاک چین های مختلف با تراکنش های سریع و ارزان طراحی شده است تا کاربران بتوانند به راحتی توکن ها را به عقب و جلو انتقال دهند. همچنین اکوسیستم اتریوم را با ابزارهای قدرتمند برای کمک به ساخت برنامه های غیرمتمرکز مقیاس پذیر (DApps) تقویت می کند.

Polygon Bridge به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را از Ethereum ERC20 به Polygon Matic، توکن بومی Polygon، که ارزان ترین راه برای پل ETH به Polygon است، منتقل کنند.

متصل: توضیح بلاک چین چند ضلعی: راهنمای مبتدیان برای MATIC

در اینجا نحوه پیوند دارایی ها به Polygon آورده شده است

آنجا هستند دو پل چند ضلعی: یک پل اثبات سهام (PoS) که هست یک پل رسمی ماتیک و پل پلاسما.

معامله گران جنایتکار در حالی که بیت کوین تلاش می کند تا 30000 دلار را حفظ کند، سکوت می کنند
حتما بخوانید

هر دو پل می توانند برای انتقال توکن ها از اتریوم به Polygon و بالعکس استفاده شوند، اما در رویکردشان به روش های امنیتی متفاوت هستند.

پل PoS محبوب ترین و ساده ترین راه برای انتقال ETH و بیشتر توکن های ERC است. از الگوریتم اجماع PoS برای ایمن سازی شبکه خود استفاده می کند.

سپرده‌ها در پل PoS فوراً تضمین می‌شوند، اما برداشت‌ها ممکن است مدتی طول بکشد تا تأیید شود. برداشت پل PoS معمولا بین 45 دقیقه تا 3 ساعت طول می کشد، در حالی که پل پلاسما می تواند تا هفت روز طول بکشد.

پل پلاسما برای توسعه دهندگانی که به سطح بالاتری از امنیت نیاز دارند مناسب تر است. از محلول مقیاس‌پذیری پلاسما اتریوم استفاده می‌کند و از انتقال توکن‌های MATIC، ETH، ERC-20 و ERC-721 پشتیبانی می‌کند.

متصل: اثبات سهام و اثبات کار: توضیح تفاوت ها

نحوه استفاده از Matic Bridge برای Token Bridge

برای انتقال توکن ها از اتریوم به Polygon، اولین نیاز دسترسی به کیف پول ارزهای دیجیتال سازگار مانند MetaMask است، اما می توان از گزینه های دیگر مانند شکل زیر استفاده کرد..

1. وارد شوید کیف پول وب چند ضلعی با کلیک بر روی پل چند ضلعی.

2. در مرحله بعد، باید کیف پول اتریوم خود را متصل کنید. این مثال از Metamask استفاده می کند، اما می توانید از گزینه های دیگری مانند تصویر زیر استفاده کنید.

3. برای اتصال کیف پول MetaMask به کیف پول Polygon نیاز به امضای دیجیتال است. قبل از کلیک بر روی “ورود” برای جلوگیری از تلاش های کلاهبرداری، مطمئن شوید که URL صحیح است.

آرایه
حتما بخوانید

4. برای ارسال توکن های خود از اتریوم به Polygon، به تب “Deposit” رفته و روی توکن مورد نظری که می خواهید متصل شوید کلیک کنید. مبلغ را وارد کنید و روی “انتقال” کلیک کنید. یادداشت های صفحه بعد را بخوانید و روی Continue کلیک کنید. سپس از شما خواسته می شود که با هزینه تخمینی گاز موافقت کنید و روی Continue کلیک کنید.

5. قبل از تکمیل تراکنش، می توانید جزئیات تراکنش مانند مبلغ توکن و کارمزد تخمینی تراکنش را در صفحه بعد مشاهده کنید. سپس برای امضا و تایید انتقال، روی “ادامه” کلیک کنید.

6. پس از تایید، می توانید وضعیت تراکنش را در Etherscan بررسی کنید.

همچنین می توانید از Polygon Bridge Matic برای راه اندازی تراکنش معکوس برای انتقال MATIC به اتریوم استفاده کنید. به طور مشابه، به یک کیف پول رمزنگاری سازگار مانند MetaMask نیاز دارید.

برای انتقال توکن ها از Polygon به بلاک چین اتریوم از طریق PoS Bridge، مراحل زیر را دنبال کنید:

می توانید وضعیت تراکنش را در Etherscan مشاهده کنید. تأیید و تکمیل تراکنش توسط اعتبار سنجی PoS می تواند تا سه ساعت طول بکشد. پس از تأیید، باید توکن ها را به کیف پول MetaMask درخواست کنید. برای تکمیل برداشت، روی «ادامه» کلیک کنید.

نحوه استفاده از پل پلاسما در محدوده

پل پلاسما می تواند به شما در انتقال MATIC یا دیگر توکن های Polygon به اتریوم کمک کند. با این حال، تنها از انتقال توکن های ERC-20 و ERC-721، از جمله ETH و MATIC پشتیبانی می کند. از راه حل مقیاس پذیری پلاسما اتریوم برای بهبود امنیت استفاده می کند، به همین دلیل است که توسعه دهندگان این ابزار را ترجیح می دهند.

به عنوان مثال، هر کیف پول اتریوم، مانند Metamask، می تواند برای انتقال Matic از Polygon به Ethereum استفاده شود. قبل از مشاهده MATIC و شروع فرآیند، باید شبکه Polygon را به کیف پول خود اضافه کنید. افزودن یک شبکه Polygon آسان است، فقط دستورالعمل ها را دنبال کنید.

شبکه بهمنی (AVAX) چیست و چگونه کار می کند؟
حتما بخوانید

به عنوان مثال، در Metamask، مطمئن شوید که به کیف پول MetaMask خود متصل هستید. سپس روی دکمه Switch to Polygon در بالا کلیک کنید.

پسوند MetaMask شما با اطلاعاتی در مورد شبکه Polygon ظاهر می شود، سپس روی تأیید کلیک کنید.

برای دیدن Matic در کیف پول Metamask خود، باید MetaMask خود را از شبکه اصلی اتریوم به شبکه Polygon تغییر دهید. فقط روی سوئیچ شبکه کلیک کنید.

برای پیوند MATIC به اتریوم با استفاده از MetaMask، می توانید این مراحل را دنبال کنید:

لطفاً توجه داشته باشید که فرآیند مرتبط با مرحله 5 دشوارتر از پل PoS است زیرا برای انتقال پل پلاسما باید سه تراکنش را به صورت دستی تأیید کنید. اولی برداشت از کیف پول Polygon را آغاز می کند که می تواند تا سه ساعت طول بکشد.

هزینه‌های گاز اتریوم در چند سال گذشته یک مسئله مهم بوده است زیرا NFT و DeFi به دلیل ازدحام شبکه محبوب شده‌اند. سیستم های لایه 2 (L2) یک لایه یا پروتکل ثانویه هستند که بر روی یک سیستم بلاک چین موجود ساخته شده اند. هدف اصلی آنها رسیدگی به مسائل مربوط به سرعت تراکنش و مقیاس‌پذیری است که شبکه‌های اصلی ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند.

هزینه های پل Polygon-Etherium را می توان با استفاده از ابزارهایی مانند QuickSwap کاهش داد.

QuickSwap صرافی غیرمتمرکز اصلی Polygon (DEX) است و به عنوان هسته شبکه عمل می کند.

هر توکن ERC-20 با نقدینگی را می توان با QuickSwap مبادله کرد و برای صرفه جویی قابل توجه هزینه ها به طور طبیعی در MATIC پرداخت می شود.

 

به همت تیم تحریریه مالی سوشالتو

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.