Rate this post

با ناراحتی حامیان کریپتو که خواستار پذیرش انبوه فوری فناوری بلاک چین هستند، مین های دیجیتالی زیادی در اکوسیستم کریپتو وجود دارد، مانند یدک کشی فرش و هک پروتکل، که می تواند باعث شود کاربران جدید احساس کنند در دریا گم شده اند. .

سرمایه گذاری چیزی بیش از تحلیل تکنیکال و شهود است. در طول سال گذشته، چندین پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین، داشبوردهایی را با معیارهایی برای درک بهتر اصول حمایت یا عدم پشتیبانی از یک پروژه ارز دیجیتال راه اندازی کرده اند.

در اینجا سه ​​عامل کلیدی وجود دارد که باید هنگام ارزیابی اینکه آیا یک آلتکوین یا پروژه مالی غیرمتمرکز (DeFi) یک سرمایه گذاری مناسب است، در نظر بگیرید.

انجمن پروژه و فعالیت توسعه دهندگان را بررسی کنید

یکی از راه های اصلی برای آشنایی با پروژه، مشاهده آماری است که میزان فعالیت کاربران پلتفرم و جامعه توسعه دهندگان را نشان می دهد.

بسیاری از پروتکل های پیشرو در این زمینه، تجزیه و تحلیل هایی را ارائه می دهند که رشد کاربران فعال را در طول زمان ردیابی می کند. داشبوردهای آنلاین مانند Dune Analytics اطلاعات دقیق تری در مورد این معیار ارائه می دهند، مانند نمودار زیر. نشان دادن کاربران جدید روزانه پروتکل Olympus.

بیت کوین از سقوط به 29 هزار دلار خودداری می کند و در اینجا دلیل خوب بودن آن است
حتما بخوانید
کاربران جدید روزانه Olympus. منبع: Dune Analytics.

سایر داده‌های مهمی که باید در هنگام ارزیابی فعالیت جامعه در نظر گرفت، شامل میانگین تعداد کیف پول‌های فعال به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه است. سرمایه گذاران همچنین باید به تعداد تراکنش ها و حجم تراکنش ها در هر پروتکل، و همچنین معیارهای رسانه های اجتماعی مانند اشاره های توییتر توجه کنند، که می تواند به سنجش نگرش سرمایه گذاران نسبت به یک پروژه خاص کمک کند.

سیستم‌های هشدار مانند Cointelegraph Markets Pro اعلان‌های به‌روز پروژه در توییتر را ارائه می‌کنند، حجم‌ها و تغییرات غیرعادی حجم معاملات را ذکر می‌کنند، که می‌تواند نشانه اولیه‌ای از صعود یا نزولی شدن یک ارز دیجیتال باشد.

CT Markets Pro توییتر و داشبورد حجم معاملات. منبع: Cointelegraph Markets Pro

از نظر توسعه پروژه و فعالیت توسعه دهندگان، GitHub به مکانی برای اطلاع از به روز رسانی ها، ادغام ها و برنامه های توسعه آینده برای پروژه تبدیل شده است.

اگر پروتکلی دارای ویژگی‌های «به‌زودی» باشد، اما توسعه مداوم یا تعهدات ارسالی کمی را نشان دهد، این می‌تواند نشانه‌ای برای دور ماندن باشد تا زمانی که فعالیت با اطلاعیه‌ها هماهنگ شود.

از سوی دیگر، یافتن یک پروژه زیر رادار با فعالیت توسعه مداوم و پایگاه کاربر متعهد می تواند نشانه مثبتی باشد.

به دنبال افزایش مداوم در ارزش کل قفل شده باشید

دومین معیاری که هنگام ارزیابی قدرت کلی یک پروژه باید به آن توجه کرد، مجموع تمام دارایی های قرار داده شده در پروتکل است که به عنوان ارزش کل قفل شده (TVL) نیز شناخته می شود.

چگونه می توان تصاویر ممتاز Metaverse و NFT با وضوح بالا را دریافت کرد
حتما بخوانید

به عنوان مثال، داده های Defi Llama نشان می دهد که مقدار کل قفل شده در پروتکل DeFi DeFiChain (DFI) رشد اخیراً پس از یک ارتقای پروتکل بزرگ، زمانی که TVL در ماه دسامبر به بالاترین حد خود در چند روز گذشته رسید. این نشان دهنده افزایش شتاب و علاقه به پروژه است.

کل هزینه در DeFiChain قفل شده است. منبع: دفی لاما

تجمیع کننده های DeFi مانند Defi Llama و DappRadar به کاربران این امکان را می دهند که عمیق تر در داده ها غوطه ور شوند و آمار شبکه های بلاک چین مختلف مانند TVL در شبکه اتریوم یا زنجیره هوشمند Binance و همچنین پروژه های فردی مانند Curve و Trader Joe را مشاهده کنند.

پروتکل های TVL بالاتر ایمن تر هستند و اعتماد جامعه را به همراه دارند، در حالی که پروژه های دارای رتبه پایین تر معمولاً ریسک بیشتری دارند و جوامع فعال کمتری دارند.

متصل: نقطهی بدون بازگشت؟ محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال می توانند کلید پذیرش جریان اصلی باشند

تعیین کنید چه کسی اکثر توکن ها را در اختیار دارد

عوامل دیگری که باید در نظر گرفته شود، مزایایی است که دارندگان توکن برای برگزاری و فعال بودن در جامعه دریافت می کنند. سرمایه گذاران همچنین باید به نحوه راه اندازی توکن و اینکه در حال حاضر دارنده توکن غالب است، نگاه کنند.

به عنوان مثال، SushiSwap به کاربران اجازه می دهد تا توکن SUSHI خود را روی پلتفرم به اشتراک بگذارند تا سهمی از هزینه های تبادل ایجاد شده را دریافت کنند، در حالی که Uniswap، صرافی غیرمتمرکز (DEX) پیشرو در DeFi، در حال حاضر چنین ویژگی را ارائه نمی دهد.

آرایه
حتما بخوانید

در حالی که عوامل دیگری مانند حجم معاملات و کاربران روزانه، Uniswap را برای بسیاری از دارندگان سرمایه گذاری قانونی تبدیل کرده است، برخی از معامله گران به دلیل مدل اشتراک درآمد و قابلیت های تجارت چند زنجیره ای، SUSHI را انتخاب می کنند.

از سوی دیگر، زمانی که بازده بیش از حد برای پروتکل‌های با نقدینگی پایین و مدیریت ناشناس و با فعالیت کم جامعه ارائه می‌شود، باید احتیاط کرد، زیرا می‌تواند راه‌اندازی عالی برای ضررهای فاجعه‌بار باشد. در DeFi، به این کار “قالین کشی” گفته می شود و معمولاً پس از واریز مقدار زیادی پول به قراردادهای هوشمند که توسط یک طرف ناشناس کنترل می شود، اتفاق می افتد.

بررسی توزیع توکن‌ها برای پروتکل، و همچنین ردیابی درصد توکن‌های تخصیص‌یافته به توسعه‌دهندگان و بنیان‌گذاران در مقایسه با توکن‌های موجود در جامعه، می‌تواند سیگنال مفیدی در مورد اینکه آیا پلتفرم ممکن است قربانی فرش باشد یا هوی و هوس سرمایه استیجاری

اگر اکثر عرضه‌های موجود متعلق به سازندگان و حامیان مالی باشد، همیشه این شانس وجود دارد که اگر یا زمانی که سرمایه‌گذاران اولیه تصمیم به خروج از موقعیت خود بگیرند، این توکن‌ها بعداً با نرخ بازار فروخته شوند.

اطلاعات بیشتری در مورد تجارت و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می خواهید؟

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر مرحله سرمایه گذاری و تجارت مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.