Rate this post

دپارتمان تحریریه تکنولوژی و موبایل مجله خبری سوشالتو ترجمه این مقاله را برعهده داشته است.

Apple MacBook Folio Concept

منبع: استودیو طراحی ADR

همکار من Anton D. Nagy چند ماه پیش نوشت که اپل اگر به زودی یک مدل تاشو عرضه نکند، خراب خواهد شد. در حالی که من و بسیاری از مردم در این سیاره زمین می‌خواهیم ببینیم اپل با صفحه‌نمایش تاشو چه کاری می‌تواند انجام دهد، فکر می‌کنم بهترین کار این است که این شرکت ابتدا آی‌پد خود را درست تهیه کند. منظور من از iPad، لزوماً “iPad” نیست، بلکه همه دستگاه‌های صفحه لمسی بزرگ هستند.

اجازه دهید به شما کمی توضیح بدهم: سال گذشته یک iPad Air با تراشه Apple A14 خریدم. این یک دستگاه عالی است – صفحه نمایش عالی، ساخت عالی، نرم افزار روان، سخت افزار سریع، چه چیزی را دوست ندارید؟ حدود نیم سال پس از خرید دستگاه، iPad من بیشتر اوقات روی میز می نشیند و هر از گاهی برای مشاهده محتوا از آن استفاده می شود – همین.

مشکلات آی پد اپل

وقتی صحبت از آی‌پد یا همه دستگاه‌های اپل می‌شود، سخت‌افزار هرگز مشکل‌ساز نبوده است. حتی آیپد پرو چهار ساله این شرکت، همان iPadOS را با همان سیالیت آخرین iPad با چیپست M1 اجرا می کند. من تقریباً مطمئن هستم که نمی توانید در یک نگاه تفاوت بین سه مدل جدید iPad Pro این شرکت را تشخیص دهید. بنابراین، اگر مشکل از سخت افزار نیست، پس چیست؟

iPad mini 2021
منبع: ویدیوی Pocketnow

همه چیز به نرم افزار برمی گردد

اساساً همه چیز به نرم افزار برمی گردد و این اصلی ترین چیزی است که یک دستگاه را می سازد یا خراب می کند. آشفتگی Samsung Galaxy S22 GOS، اگرچه فکر می‌کنم آنقدرها هم که به نظر می‌رسید مشکل بزرگی نیست، دقیقاً به ما نشان داد که چرا شرکت‌های بزرگ فناوری باید به جای ارائه سخت‌افزار قدرتمند بر روی دستگاه‌های خود، بیشتر بر نرم‌افزار تمرکز کنند. یک مشکل کوچک، به کوچکی رسوایی GOS که می تواند با به روز رسانی OTA برطرف شود، می تواند منجر به ناامیدی مشتری شود و در نهایت بر فروش دستگاه تأثیر بگذارد.

وقتی صحبت از iPad شد، اپل هرگز واقعاً نتوانسته است iPadOS را متمایز کند. زمانی که اپل iPadOS و iOS را به دو سیستم عامل مختلف تقسیم کرد، متوجه شدیم که روزی iPadOS به اندازه macOS قدرتمند خواهد بود و گام برداشت. چهار سال بعد، ما هنوز منتظریم ببینیم اپل با iPadOS چه کاری می تواند انجام دهد.

بله، این شرکت چند ویژگی مانند پشتیبانی از ماوس، Universal Control، SideCar و تعداد زیادی ویژگی دیگر را اینجا و آنجا اضافه کرده است، اما iPadOS، و به طور خاص‌تر iPad، هنوز به Mac-only بودن نزدیک نشده است. به عنوان دستگاه محاسباتی شما برای کار.

لوگوی افقی آیپد پرو و ​​محل قرارگیری دوربین

بنابراین، دستگاه های تاشو چه ربطی به iPad دارند؟

بله حق با شماست. این دو نوع محصول کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. و همانطور که از Samsung Galaxy Tab S8 و Galaxy Z Fold 3 آموختیم، هر دو دستگاه تجربیات متفاوتی را ارائه می دهند و مخاطبان مختلفی را هدف قرار می دهند. اما منظور من از “اپل باید ابتدا مشکلات آیپد را برطرف کند” این است که این شرکت باید راهی بیابد تا از دستگاه های صفحه لمسی بزرگ حداکثر استفاده را ببرد.

شرکت باید ابتدا جهت سیستم عامل موجود خود را ارائه دهد. کار کردن با آی‌پد در حال حاضر انصافاً شلخته است، و چیزی نیست که من به صورت روزانه از آن استفاده کنم، مگر اینکه هنرمندی (یا خالقی) باشم که به Apple Pencil متکی باشد. شرکت ها باید در مورد ایدئولوژی و هدف چنین دستگاهی تجدید نظر کنند و آن را با نرم افزار خود هماهنگ کنند. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، فکر می کنم بهتر است شرکت مدل تاشو عرضه نکند.

اپل باید از سامسونگ یاد بگیرد

گوشی هوشمند تاشو روی میز
منبع: Pocketnow

اما اگر اپل نمی‌خواهد تبلیغات تاشو را از دست بدهد و می‌خواهد دستگاهی رقیب گلکسی زد فولد عرضه کند، ابتدا باید چند نکته را از سامسونگ بیاموزد. برای شروع، این شرکت باید نحوه عملکرد چند پنجره‌ای روی دستگاه‌های صفحه لمسی بزرگ را بهبود بخشد. در iPad در حال حاضر، واقعا غیر شهودی و آسان برای استفاده است. علاوه بر این، این شرکت باید اپلیکیشنی مانند Samsung Dex ارائه دهد که به کاربران اجازه دهد دستگاه خود را به صفحه نمایش متصل کرده و از آن به عنوان دسکتاپ با صفحه کلید و ماوس استفاده کنند. این به کاربران اجازه می دهد تا از سخت افزار دستگاه نهایت استفاده را ببرند.

پس از همه، مدل های تاشو برای پر کردن شکاف طراحی شده اند. من معتقدم که هدف اصلی از توسعه یک دستگاه تاشو، ارائه دستگاهی است که بتواند وظایف دو دستگاه جداگانه را انجام دهد. سامسونگ این کار را با ارائه برنامه‌هایی مانند Dex در دستگاه‌های تاشو، پشتیبانی از قلم و موارد دیگر انجام می‌دهد.

برای اپل، اگر دستگاه تاشو آن بین iPad و Mac باشد، باید عملکرد هر دو دستگاه را ارائه دهد. به طور مشابه، اگر تاشو آن دستگاهی بین iPad و iPhone باشد، باید عملکرد آن دستگاه ها را ارائه دهد. اما به نظر می رسد که اپل هنوز در حال یافتن این موضوع است که دستگاه تاشوی خود چه چیزی را ارائه می دهد، و تا زمانی که 100% در مورد آن مطمئن نباشد، احتمالاً یکی از این دستگاه ها را عرضه نخواهد کرد. به همین دلیل است که معتقدم این شرکت برای بازی دیر کرده است و ما هنوز ماه ها، اگر نه سال ها، تا اولین مدل تاشو اپل را ببینیم، فرصت داریم.

منبع

آرایه
حتما بخوانید
به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.