Rate this post

Big Tech هر کاری که ممکن است انجام می دهد تا قانون ضد انحصار در مورد

FT | رویترز | پنهان شدن

آمازون و آلفابت به عنوان بخشی از آخرین تلاش برای جلوگیری از تصویب قوانینی که قدرت چانه زنی آنها را محدود می کند، آمازون و آلفابت را به عنوان شدیدترین کمپین سیاسی شرکت های آمریکایی در تاریخ اخیر رهبری می کنند.

هدف این شرکت‌ها لایحه «ترجیح خود» است که از استفاده پلتفرم‌های آنلاین بزرگ از تسلط خود در یک حوزه برای دادن مزیت ناعادلانه به محصولات دیگر جلوگیری می‌کند – برای مثال، آلفابت از موتور جستجوی Google خود برای تبلیغ محصولات مسافرتی یا خرید خود استفاده می‌کند.

در صورت تصویب، این لایحه احتمالاً مجموعه ای از قوانین را با هدف تقویت قوانین رقابت آمریکا آغاز خواهد کرد که می تواند بزرگترین به روز رسانی قوانین ضد تراست این کشور در یک نسل باشد.

مت شروئرز، رئیس انجمن صنعت ارتباطات و کامپیوتر که واکنش صنعت فناوری به این لایحه را هماهنگ کرده است، گفت: “این یکی از مهم ترین کمپین هایی است که در سال های اخیر داشته ایم.” دلیلش این است که هرگز چنین پیشنهاد جدی برای تضعیف رقابت‌پذیری ایالات متحده و در معرض خطر قرار دادن کاربران آمریکایی وجود نداشته است.»

طرفداران طرف مقابل، لابی را هدف تقویت سلطه گروه های بزرگ فناوری می دانند. “غول های اینترنتی در یولو [you only live once] لوتر لو، معاون ارشد سیاست عمومی در Yelp که برای لایحه لابی کرد، گفت: رژیم – آنها مستاصل هستند و هر کاری می‌توانند برای تغییر مسیر انجام می‌دهند.

یکی از دستیاران کنگره که به ترویج این لایحه کمک کرد، گفت: «این شرکت‌ها با هر استدلالی که می‌توانند پیدا کنند، اسپاگتی به دیوار پرتاب می‌کنند.

برای اولین بار، مردم بیشتر از کابلی تلویزیون استریم تماشا کردند.
حتما بخوانید

در سال‌های اخیر، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در تلاش‌های خود برای مهار قدرت شرکت‌های بزرگ‌ترین شرکت‌های سیلیکون ولی، نقاط مشترک نادری یافته‌اند. برای این منظور، اعضای کنگره مجموعه‌ای از قوانین را پیشنهاد کرده‌اند، از جمله اقداماتی برای محدود کردن توانایی شرکت‌های فناوری بزرگ برای خرید رقبای کوچک‌تر و جلوگیری از عمل کردن آنها به عنوان خریدار و فروشنده در بازار پر سود تبلیغات دیجیتال.

اما این لایحه «ترجیح خود» است که به عنوان «قانون نوآوری و انتخاب اینترنتی آمریکا» شناخته می‌شود، که صنعت با توجه به حمایت گسترده کنگره و پیامدهای احتمالی آن برای صنعت، آن را هدف قرار داده است.

این لایحه که توسط سناتور دموکرات امی کلوبوچار در سنا و توسط عضو هم حزبی دیوید سیچیلین در مجلس نمایندگان حمایت شد، به طور خاص آمازون، آلفابت، اپل و شرکت مادر فیس بوک متا را هدف قرار می دهد. او از کمیته های مجلس نمایندگان و سنا عبور کرد و حامیانش اکنون منتظر هستند تا رهبران دموکرات او را به رای گیری سوق دهند.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.