Rate this post

بیت کوین و اتریوم در خط مقدم فروش بازار ناشی از سقوط UST بودند. از آن زمان تا کنون، فروشندگان همچنان بر بازار تسلط دارند و حتی با تحرکات قابل توجه خریداران، بازار فروشندگان باقی می ماند. امید این بود که با آغاز هفته جدید بتوان شاهد برگشت این روند بود. با این حال، روندهای ورودی و خروجی نشان داد که فروش می تواند بسیار طولانی تر باشد.

جریان ورودی بیت کوین و اتریوم همچنان بالاست

دوشنبه شاهد تغییر قیمت تشویق کننده برای دارایی های دیجیتال عمده در فضا بود. اینها شامل بازیابی 30000 دلار از بیت کوین است، در حالی که اتریوم دوباره به بالای 2000 دلار بازگشت. با این حال، این تنها وضعیت بدتر را بدتر می‌کند زیرا فروشندگان جریان وجوه به صرافی‌ها را افزایش داده‌اند تا به برخی از سود دست یابند.

مطالب مرتبط | مدیر مالی می گوید که MicroStrategy هیچ یک از بیت کوین های خود را تخلیه نمی کند

این منجر به ورود بیش از 1.1 میلیارد دلار بیت کوین در مبادلات تنها در یک روز شد. این نشان دهنده برگشت جریان خالص نسبت به روز گذشته بود و جریان خروجی بار دیگر از جریان ورودی فراتر رفت. روز دوشنبه بسیار بدتر بود زیرا صرافی‌های متمرکز یک جریان خالص ۶۷ میلیون دلاری را در یک روز دریافت کردند.

همین امر در مورد دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار یعنی اتریوم نیز صادق بود که جریان خالص آن نیز مثبت بود و حتی از بیت کوین نیز پیشی گرفت. ورودی صرافی ETH در 24 ساعت به 589.4 میلیون دلار رسید، در حالی که خروجی 497.4 میلیون دلار بود. این مبلغ به جریان خالص 92 میلیون دلار رسید. این نشان می دهد که تعداد فروشندگان در ETH حتی بیشتر از بیت کوین است. بنابراین، سقوط دارایی دیجیتال به زیر 2000 دلار پیش بینی می شد.

جی پی مورگان: بیت کوین کمتر از ارزش گذاری شده است. می گوید قیمت منصفانه 28 درصد بالاتر است
حتما بخوانید

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC price declines below $30,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

بهبودی در چشم است؟

مدتی است که روند ورودی و خروجی متناوب بوده است. این تنها در دو روز گذشته مشهود است، زمانی که جریان خالص یک روز منفی و روز بعد مثبت بود. با انحراف از این روند، می‌توان نتیجه گرفت که ممکن است پس از روز معاملاتی روز سه‌شنبه، معکوس شود.

مطالب مرتبط | هشت بسته قرمز متوالی: آیا بیت کوین به سمت بازیابی می رود؟

از طرف دیگر، یکی از مواردی که با کاهش قیمت همراه است، همیشه این بوده است که سرمایه گذاران به دنبال استفاده از قیمت های پایین تر هستند. این همیشه منجر به افزایش جریان خروجی می شود زیرا سرمایه گذاران توکن ها را جمع می کنند.

شاخص دیگری که به معکوس اشاره می کند، روند ورودی و خروجی USDT است. جریان خالص USDT همچنان مثبت است که برای بازار خوب است. این نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتر در صرافی های متمرکز سرمایه گذاری می کنند تا بتوانند توکن های بیشتری بخرند و جمع کنند.

Featured image from CryptoSlate, chart from TradingView.com


به همت تیم تحریریه مالی سوشالتو

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.