Rate this post

فعالیت بیت کوین در شبکه پس از سقوط بدنام LUNA به قرمزی سقوط کرد. سقوط بدون شک اعتماد به بازار ارزهای دیجیتال را کاهش داده و باعث شده است که سرمایه گذاران به طور قابل توجهی فعالیت خود را در این فضا کاهش دهند. این منجر به زیان برای ماینرها در سراسر هیئت شد زیرا درآمدهای کارمزد، حجم تراکنش ها و هزینه های تراکنش کاهش یافت و درآمد روزانه ماینرها به پایین ترین حد سالانه رسید.

فعالیت بیت کوین در شبکه رو به کاهش است

هفته گذشته، در بحبوحه سقوط LUNA، فعالیت آنلاین به شدت افزایش یافت. این عمدتا به دلیل این واقعیت بود که سرمایه گذاران برای جلوگیری از تأثیر روند نزولی متعاقب آن تلاش کردند تا سکه های خود را جابجا کنند. و همچنین صرافی هایی که پس از کشتاری که شاهد افزایش فعالیت بود، باید کیف پول بیت کوین خود را بازسازی کنند.

مطالب مرتبط | هشت بسته قرمز متوالی: آیا بیت کوین به سمت بازیابی می رود؟

در این راستا، هم در حجم تراکنش و هم در میانگین تراکنش جهش قابل توجهی داشت. اگرچه این منجر به افزایش درآمد معدنچیان نشد، 21.85 درصد کمتر از هفته قبل. درآمد ماینرها در هفته گذشته پس از سقوط LUNA بدتر بود. زیان اضافی 7.95 درصدی را ثبت کرد که منجر به درآمد روزانه 25.5 میلیون دلار شد. آخرین بار در جولای 2021 درآمد به این میزان کم بود.

Mining difficulty reaches all-time high | Source: Arcane Research

با بهبود بازار پس از سقوط و بازسازی کیف پول صرافی، فعالیت شبکه به سطح عادی بازگشته است. این منجر به کاهش 44 درصدی نسبت به هفته قبل شد و حجم معاملات روزانه نزدیک به 50 درصد از سطوح هفته گذشته کاهش یافت.

آرایه
حتما بخوانید

پشتیبان گیری سختی استخراج

دشواری استخراج بیت کوین در چند هفته گذشته رو به کاهش بوده است، به طوری که نرخ تولید بلاک حدود سه هفته پیش از هدف 6 بلاک در ساعت فراتر رفت. به دنبال آن یک رفع مشکل ماینینگ انجام شد که دوباره مشکل ماینینگ را افزایش داد. این تعدیل منجر به کاهش تولید بلوک به زیر هدف با 5.64 بلوک در ساعت شد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC declines below $30,000 once more | Source: BTCUSD on TradingView.com

سهم درآمد حاصل از کارمزد نیز با 0.69 درصد کاهش نسبت به هفته قبل به 1.81 درصد رسید. با توجه به اینکه کارمزدهای روزانه 33.48 درصد در مدت مشابه کاهش یافته بود، انتظار می رفت. تعداد تراکنش های روزانه نیز با 6185 کاهش به 252532 تراکنش در روز رسید.

مطالب مرتبط | هجوم مبادلات بیت‌کوین و اتریوم نشان می‌دهد که فروش به پایان رسیده است

قیمت بیت کوین نیز به شدت ضربه خورده است و به کاهش درآمد روزانه ماینرها، همراه با کاهش سرعت تولید بلاک کمک کرده است که اکنون به بالاترین حد خود رسیده است. انتظار می رود روز چهارشنبه تعدیل شود که احتمالاً دشواری استخراج را 4 و 5 درصد کاهش می دهد. همانطور که گفته شد، انتظار می رود نرخ تولید بلاک افزایش یابد و اگر قیمت دارایی دیجیتال منعکس کننده این حرکت باشد، استخراج کنندگان می توانند در این هفته جهش قابل توجهی در درآمد داشته باشند.

Featured image from Seeking Alpha, charts from Arcane Research and TradingView.com

پيگيري كردن بهترین Oui در توییتر برای اطلاعات بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار تصادفی…


به همت تیم تحریریه مالی سوشالتو

منبع

نحوه انتخاب بهترین سکه های شرط بندی برای درآمد غیرفعال
حتما بخوانید
به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.