Rate this post

تیم تحریریه سوشالتو ترجمه این مقاله را انجام داده است.

منبع تصویر:

در پینترست، ما بر این باوریم که ایجاد یک تیم متنوع برای ساخت محصولی که جهان بتواند از آن استفاده کند، حیاتی است. ما می‌خواهیم افرادی را که استخدام می‌کنیم منعکس‌کننده دنیایی باشند که به آن خدمت می‌کنیم و کسانی را که با آنها متفاوت هستند درک کنند. ایجاد یک محیط کاری فراگیر برای ما مهم است، به همین دلیل امضا کرده ایم “دوست دادگاه” آمیکوس بریف در ماه جولای برای حمایت از حمایت از کارمندان LGBTQ. ما از سال 2015 زمینه جنسیت سفارشی را برای کاربران جدید ارائه کرده‌ایم و مفتخریم که در کمپین حقوق بشر به 100٪ امتیاز دست یافته‌ایم. شاخص برابری شرکتی.

ایمن کردن فرهنگ کارکنان Pinterest و حمایت از افرادی که به سطح بعدی می روند، بخش مهمی از تحقق ارزش های ما است. ما عمیقاً متعهد به ایجاد و حفظ محیط کاری هستیم که در آن همه، صرف نظر از جنسیت، جنسیت یا هویت جنسی، احساس ارزشمندی کنند. ما به این تعهد از طریق گروه های منابع کارکنان، سیاست های بیمه درمانی که کاملاً هستند، نزدیک می شویم WPATH (انجمن حرفه ای جهانی برای سلامت تراجنسیتی ها) مرخصی با حقوق خانوادگی، و در حال حاضر یک فرآیند واضح برای حمایت از کارمندان در حال حرکت به سطح بعدی.

برای کمک به سایر شرکت‌هایی که می‌خواهند از کارمندان ترنس خود حمایت کنند، ما این کار را انجام می‌دهیم راهنمای انتقال جنسیت در دسترس عموم قرار گیرد. که توسط و برای کارمندان Pinterest ایجاد شده است، ما یک نقشه راه برای انتقال کارمندان با منابع اضافی برای مدیران، منابع انسانی، تیم‌ها و متحدانی که می‌خواهند با توجه، همدلی و مهربانی از همکاران خود حمایت کنند، تهیه کرده‌ایم.

7 میلیارد پین با مکان (و این یک عدد است!)
حتما بخوانید

یکی از کارمندان Pinterest تجربیات خود را در Pinterest در طول انتقال به اشتراک گذاشت و بعداً با تیم Inclusion & Diversity کار کرد تا راهنما را توسعه دهد:

وقتی به مدیرم گفتم که استفاده از تستوسترون را شروع کرده ام و به زودی استفاده از ضمایر مذکر را شروع خواهم کرد، Pinterest راهنمای انتقال کارمند یا مسیر انتقال خاصی نداشت. با این حال، هر فردی که ملاقات می‌کردم یا نسبت به آن گرم بود یا مشتاق. بازخورد همه واقعاً به موارد زیر خلاصه شد: “من برای شما خوشحالم و از شما حمایت می کنم. جرات کن!» از آن زمان به بعد، مشکلاتی که من با آن مواجه شدم کاملاً لجستیکی بوده و حتی مربوط به بیمه یا کابوس‌های بوروکراتیکی که ممکن است انتظارش را داشته باشید (با تشکر از مردم Ops!). به عنوان مثال، نام قانونی قدیمی من قبلاً به طور خودکار برای همه در مخاطبین ذخیره شده بود و هیچ راهی برای تغییر آن وجود نداشت. این نام همچنین در لیست مشاغلی که برای افراد زیادی ارسال شده بود ظاهر شد. این اتفاقات در دنیای خارج از کار نیز رخ می دهد. برخی از این چالش‌ها باقی خواهند ماند، اما من خوشحال بودم که با تیم گنجاندن و تنوع کار کنم تا دستورالعمل‌های انتقال کارکنان را توسعه دهیم و ببینم که ما به عنوان یک شرکت تا چه حد در حمایت از کارمندان فعلی و آینده‌مان در حال انجام یا در نظر گرفتن انتقال پیشرفت کرده‌ایم. فرهنگ حمایت وجود داشت. ما اکنون چیزی ملموس داریم که می تواند با نیازهای ما تکامل یابد.»

ما مفتخریم که افرادی که به هویت و بیان جنسی خود فکر می کنند برای الهام گرفتن به Pinterest مراجعه می کنند. همانطور که ما محصولی را با تمرکز بر کاوش علایق و برنامه ریزی برای آینده ایجاد می کنیم، به تصمیم گیری و محصولاتی ادامه خواهیم داد که برای همه کسانی که Pinterest را در سراسر جهان ایجاد و استفاده می کنند در دسترس خواهد بود.

چه اتفاقی افتاد: نوامبر 2018
حتما بخوانید

منبع

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.