Rate this post

احتمالاً قبلاً در مورد شوق غیرقابل تعویض توکن (NFT) در قالب این تصاویر رنگارنگ و تقریباً کارتونی شنیده اید. و هنگامی که به متاورس فکر می کنید، دنیای روشن و مجازی را از روی آواتار خود می بینید.

وقتی در مورد NFT صحبت می شود، بیشتر مردم به Bored Ape Yacht Club یا CryptoPunks معروف فکر می کنند. اما چیزی که همه ما می‌خواهیم بدانیم این است که چگونه می‌توان از متاوره عکس گرفت؟ یا شاید از خود می پرسید که چگونه می توان تصاویر NFT را دریافت کرد؟ در اینجا نحوه زندگی مجازی خود را روشن کنید.

آیا می خواهید تصاویر متاورس بخرید، دانلود کنید یا بسازید؟

اول از همه، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید تصاویر رنگارنگ را دانلود کنید یا خودتان آنها را بسازید. بیایید با ساده ترین کار شروع کنیم: دانلود گرافیک برای یک سبک زندگی مجازی. به تصاویر پلتفرم خود فکر کنید، یا شاید حتی تصاویر پس زمینه متاورس 4k فانتزی.

دانلود رایگان تصاویر متاورژن

زمانی که حوصله خلاقیت ندارید، اما می خواهید وارد متاورز شوید، می توانید از تصاویر متاورژن که توسط شخص دیگری ایجاد شده است استفاده کنید. البته مرزهای قانونی وجود دارد، زیرا وقتی خون، عرق و اشک شخص دیگری در گرافیک است، از نظر اخلاقی یا قانونی، غیرقانونی است که آن را بگیرید و آن را مال خود بنامید.

ارزش NFT ها را چگونه ارزیابی می کنید؟
حتما بخوانید

مجوزهای خاصی وجود دارد که به شما توصیه می شود اگر می خواهید از عواقب مالی یا حقوقی نقض اجتناب کنید، آنها را دنبال کنید. اگر می خواهید از عکس های متاورس یا گرافیک های متاورس به صورت رایگان استفاده کنید، باید به دنبال آن هایی باشید که دارای مجوز دامنه عمومی Creative Commons (CC) هستند.

جزئیات در عمل بسته به کشور متفاوت است زیرا هنر می تواند در یک کشور دارای حق چاپ باشد و در کشوری دیگر در مالکیت عمومی قرار گیرد. به عنوان مثال، در استرالیا، پارلمان قوانین کپی رایت را اجرا می کند، اما در هلند، کپی رایت توسط قانون کپی رایت هلند کنترل می شود.

مهم است که به دنبال منابع معتبر باشید تا بتوانید با اطمینان خاطر از تصاویر با مجوز مناسب استفاده کنید. برخی از این منابع عبارتند از FreeImages، Wikipedia Commons، Google LIFE photo، Adobe Stock، Pixabay، Pexels و Unsplash.

گاهی اوقات پلتفرم‌ها تصاویر رایگانی از متاورس و NFT ارائه می‌دهند، اما به درستی مجوز ندارند. با وجود توجه دقیق به مجوزها، همچنان می توانید با مشکل مواجه شوید. برای کسانی که می خواهند از خود محافظت کنند دو گزینه وجود دارد:

  • خرید حقوق تصویر
  • تصاویر NFT و عکس های متاورس خود را ایجاد کنید

خرید گرافیک متاورس

خرید گرافیک متاورس در واقع ساده ترین راه برای اطمینان از حقوق شماست. وقتی می خواهید حقوق یک تصویر را بخرید، باید به بودجه خود توجه کنید. این هزینه ها می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد و از یک دلار تا صدها دلار در هر تصویر متغیر باشد.

آرایه
حتما بخوانید

بیایید به روند صدور مجوز تصویر در پلتفرم Adobe نگاهی بیندازیم. با جستجوی تصویر مورد علاقه خود با استفاده از ابزار جستجو شروع کنید. از کلمات کلیدی “metaverse” و “رایگان” برای مشاهده نتایج متعدد استفاده کنید.

اگر به تصویر دقت کنید، مانند تصویر زیر، برچسب مجوز را خواهید دید. این رایگان است، اما دارای مجوز. چه مفهومی داره؟

این بدان معنی است که حتی زمانی که چیزی را به صورت رایگان دانلود می کنید، حتی با بهترین نیت، می توانید از آن سوء استفاده کنید. در این مورد Adobe کاربردی برای مجوزهای مختلف از استاندارد (مثلا در تصویر) تا نسخه های توسعه یافته و پیشرفته.

مجوز استاندارد رایگان است و تصاویر را می توان به صورت رایگان استفاده کرد، اما نمی توان از آنها در محصولات، قالب ها یا سایر محصولات برای فروش مجدد استفاده کرد. این تصاویر ممتاز Metaverse با وضوح بالا نیز به 500000 کپی و بازدید محدود می‌شوند، که هنگام اجرا بر روی یک پلتفرم موفق می‌تواند طولانی باشد.

متصل: واقعیت افزوده چیست و چرا برای متاورس مهم است؟

متاورس و گرافیک NFT خود را ایجاد کنید

اما اگر نمی خواهید با خرید آن عکس های استوک متاورس ریسک کنید، چه؟ شاید ایجاد آنها فقط وظیفه ای باشد که به دنبال آن هستید. اگر می خواهید شروع به ایجاد NFT، تصاویر پروفایل متاورس یا تصاویر پس زمینه متاورس خود کنید، می توانید از برنامه ها و برنامه هایی مانند Adobe استفاده کنید. اما راه هایی نیز برای تولید محتوا با عینک واقعیت مجازی (VR) وجود دارد.

برای شروع می توانید برنامه مناسب را در دستگاه خود دانلود کنید. کاربران اندروید می توانند از Photo Sphere به صورت رایگان استفاده کنند، در حالی که کاربران iOS می توانند Splash را به صورت رایگان دانلود کنند. هر دو برنامه برای ایجاد فیلم ها یا عکس های 360 درجه طراحی شده اند تا بتوانید سوار قطار VR شوید.

این معامله صعودی گزینه های اتریوم قیمت 3.1 هزار دلاری اتریوم با ریسک انحلال صفر را هدف قرار می دهد.
حتما بخوانید

متصل: این پروژه که توسط فوربس به عنوان یکی از بهترین متاورس ها شناخته شده است، مجوز کسب و کار NFT را صادر می کند

ابزارهایی برای ایجاد گرافیک متاورس خودتان

با برخی از نرم افزارهای طراحی، می توانید گرافیک مورد نظر خود یا حتی تصاویر NFT را ایجاد کنید. هیچ تفاوتی بین تصویر یک گربه خفته یا یک آواتار تصادفی در دنیایی براق و رنگارنگ آینده نگر نیست. این یک سبک متفاوت است، اما روش ها یکسان است.

اگر می خواهید وارد طراحی سه بعدی شوید، داستان متفاوت است. همچنین می توانید از نرم افزارهای تخصصی تری که برای داستان سرایی همه جانبه تر طراحی شده اند استفاده کنید. ابزارهای زیادی برای واقعیت مجازی یا حتی واقعیت افزوده مانند Adobe Aero وجود دارد. با استفاده از این ابزار می توانید “خطوط بین تجربیات فیزیکی و دیجیتالی” را محو کنید.