Rate this post

دپارتمان تحریریه تکنولوژی و موبایل مجله خبری سوشالتو ترجمه این مقاله را برعهده داشته است.


AppleInsider توسط مخاطبان خود پشتیبانی می شود و ممکن است به عنوان یک همکار و وابسته آمازون در خریدهای واجد شرایط، کمیسیون دریافت کند. این مشارکت ها بر محتوای سرمقاله ما تأثیر نمی گذارد.

هنوز هم برای همه مناسب نیست، اما اشتراک‌گذاری پوشه iCloud بهبود یافته است و اکنون می‌تواند جایگزینی محکم برای Dropbox باشد – تحت شرایط خاص.

استفاده از دراپ باکس اشکالی ندارد. اما در هر سیستمی، به خصوص زمانی که باید کار را با دیگران به اشتراک بگذارید، استفاده از همان سرویس آسان‌تر، ایمن‌تر و ارزان‌تر است.

چنین سرویسی می تواند Dropbox باشد. به جز اینکه از مک، آیفون یا آیپد استفاده می کنید، بنابراین iCloud دارید. اگر کار جدی روی دستگاه‌های خود انجام می‌دهید و به اندازه‌ای جدی هستید که مجبور به همکاری با مردم هستید، به احتمال زیاد این کار را در فضای ناچیز iCloud رایگان 5 گیگابایتی که اپل در اختیار شما قرار می‌دهد، انجام نمی‌دهید.

بنابراین، از آنجایی که قبلاً برای iCloud پرداخت می‌کنید، در نظر بگیرید که آیا می‌توانید با انتقال همه چیز به سیستم اپل از هزینه Dropbox چشم‌پوشی کنید. می دانید که باید راحت تر از Dropbox باشد، زیرا اپل است.

چه زمانی از Dropbox به iCloud سوئیچ نکنید

اگر همه افرادی که با آنها کار می کنید از دستگاه های اپل استفاده نمی کنند، همین حالا متوقف شوید. البته، شما می‌توانید از iCloud روی هر چیزی که کاربران رایانه شخصی می‌توانند پوشه‌های اشتراک‌گذاری شده شما را از طریق iCloud.com ببینند، استفاده کنید، اما هرگز نخواهید دید.

مایکروسافت به طور تصادفی به رایانه های شخصی بدون پشتیبانی اجازه ارتقاء به ویندوز 11 22H2 را داد
حتما بخوانید

آنها هرگز این کار را نخواهند کرد. همکاری یکپارچه مستلزم آن است که همه بتوانند بدون فکر کردن، یک فایل را باز کنند، تغییراتی ایجاد کنند و دوباره آن را ذخیره کنند.

به کاربران رایانه شخصی خود بگویید که به icloud.com بروند و هر بار که می خواهند چیزی را باز کنند، فایل های مورد نیاز خود را پیدا کنند، کار نمی کند.

همچنین این مسئله وجود دارد که چقدر برای iCloud در مقابل چقدر برای Dropbox پرداخت می کنید. و این سوال را ایجاد می کند که به چه مقدار فضا نیاز دارید.

این چیزی است که باید خودتان قضاوت کنید، اما اگر مثلاً در سطح Dropbox 5 ترابایت یا حتی بالاتر هستید، iCloud نمی تواند آن را قطع کند. نه با محدودیت فعلی iCloud 2 ترابایت.

حتی اگر همکاری فعلی شما به راحتی در سقف 2 ترابایت اپل قرار می گیرد، نباید همه چیز را یک شبه جابه جا کنید. اشتراک گذاری پوشه iCloud و Dropbox را برای مدتی پشت سر هم اجرا کنید تا مطمئن شوید کدام برای شما مناسب است.

برای شروع، یک پوشه مشترک iCloud راه اندازی کنید. تفاوت جزئی در نحوه انجام آن در iPad یا iPhone در مقایسه با Mac وجود دارد، اما اصل یکسان است.

نحوه راه اندازی یک پوشه به اشتراک گذاشته شده به سبک Dropbox در iCloud در iPad

 1. برنامه Files را در iPad یا iPhone خود باز کنید.
 2. زیر مکان هاانتخاب کرد iCloud Drive
 3. پوشه ای را که می خواهید به اشتراک بگذارید پیدا کنید یا یک پوشه جدید ایجاد کنید
 4. کلیک برای انتخاب در گوشه سمت راست بالا
 5. روی یک پوشه کلیک کنید
 6. سپس کلیک کنید اشتراک گذاری به سمت چپ پایین نزدیک تر است
 7. پسوند اشتراک ظاهر می شود. به پایین بروید یک پوشه را در iCloud به اشتراک بگذارید

یک پوشه را در iPad به اشتراک بگذارید

نحوه تنظیم یک پوشه اشتراکی به سبک Dropbox در iCloud در مک

 1. پنجره Finder را باز کرده و کلیک کنید iCloud Drive در نوار ناوبری
 2. پوشه مورد نظر را پیدا کنید یا یک پوشه جدید ایجاد کنید
 3. روی پوشه کلیک راست کنید، انتخاب کنید اشتراک گذاریو سپس پوشه اشتراکی

نحوه اشتراک گذاری یک پوشه را انتخاب کنید

بعد از اینکه انتخاب کردی یک پوشه را در iCloud به اشتراک بگذاریدخواه این کار را روی iPad یا Mac انجام داده باشید. شما باید انتخاب کنید که آن را با چه کسی به اشتراک بگذارید، چگونه به آنها بگویید و چه کاری می توانند با آن انجام دهند.

آخرین مورد به این بستگی دارد که آیا به آنها برای افزودن و حذف فایل ها از یک پوشه نیاز دارید یا خیر. اگر از آن برای تحویل کار به شخصی استفاده می کنید، از او بخواهید فقط آن را بخواند و فایل ها را کپی کند.

اگر تیم شما به جای آن کار خود را در اینجا انجام می دهد، به آنها دسترسی خواندن/نوشتن بدهید.

سپس می توانید پیوندی به پوشه عمومی خود از طریق ایمیل برای آنها ارسال کنید یا برای آنها بنویسید و غیره.

هنگامی که آنها این پیوند را دریافت کردند و روی آن کلیک کردند، می توانند این پوشه مشترک را در iCloud Drive خود نمایش دهند، درست مانند کاربران Dropbox.

اشتراک گذاری تک فایل

یکی از انتقادات به اشتراک گذاری پوشه iCloud این بود که در مورد پوشه ها بود. در تئوری، Dropbox به شما امکان می دهد هر فایلی را به راحتی یک پوشه به اشتراک بگذارید.

در عمل، Dropbox یک پوشه است، شما کل پوشه Dropbox را با تمام دستگاه های خود به اشتراک می گذارید و در صورت تمایل، قسمت هایی از آن را با افراد دیگر به اشتراک می گذارید.

اپل زمان زیادی را صرف اشتراک‌گذاری پوشه‌های iCloud مانند Dropbox کرد، اما به شما امکان می‌دهد با اشتراک‌گذاری تک فایل نیز همین کار را انجام دهید. باز هم، بسته به دستگاه شما کمی متفاوت است.

نحوه اشتراک گذاری یک فایل iCloud در iPad یا iPhone

 1. در برنامه Files، سند یا فایلی را که می خواهید به اشتراک بگذارید پیدا کنید.
 2. کلیک کنید تا باز شود
 3. پس از باز شدن، روی نماد اشتراک گذاری در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید.
 4. در پانل افزونه اشتراک‌گذاری که ظاهر می‌شود، به آن بروید اشتراک گذاری فایل در iCloud
اشتراک گذاری تک فایل در مک

اشتراک گذاری تک فایل در مک

نحوه اشتراک گذاری یک فایل iCloud در مک

 1. در Finder، سند یا فایلی را که می خواهید به اشتراک بگذارید، پیدا کنید
 2. روی یک سند باز نشده کلیک راست کنید، انتخاب کنید اشتراک گذاری
 3. برای انتخاب اشتراک گذاری فایل

اپل همیشه از شما انتظار دارد که هنگام اشتراک گذاری فایل یا پوشه، شخص یا افراد بیشتری را در ذهن داشته باشید. بنابراین به طور پیش‌فرض از شما می‌خواهید یک ایمیل یا پیامی برای آنها ارسال کنید.

در بیشتر موارد، شما همه را نمی شناسید. مثلاً نمی‌خواهید هر بار که یک کارمند موقت جدید به دفتر می‌پیوندد، این کار را انجام دهید.

پس انتخاب کن لینک را کپی کنید به جای ارسال ایمیل به کسی سپس این پیوند را در مکانی مناسب ذخیره کنید و می توانید به راحتی و به سرعت آن را در میان اعضای تیمی که به آن نیاز دارند در زمان نیاز توزیع کنید.

سرعت و راحتی دلیل موفقیت Dropbox است. اما اکنون منصفانه است که بگوییم اشتراک گذاری iCloud اپل مفیدتر و آسان تر از همیشه است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.