Rate this post

تیم تحریریه سوشالتو ترجمه این مقاله را انجام داده است.

زمانی که سعی می کنید فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید، زمانی که پست های شما در جایی نمایش داده نمی شوند، ممکن است خسته کننده باشد. کاربران اینستاگرام برای رشد اجتماعی به صفحه تحقیق و هشتگ‌ها وابسته هستند، اما گاهی اوقات تعامل شما می‌تواند پاسخ نداده یا عشق به پست‌های شما را نشان دهد. بسیاری ادعا می کنند که آنها محدود به حساب های مسدود شده بودند، اما هیچ کس در فیس بوک یا اینستاگرام هرگز وجود چنین رویه ای را تایید یا رد نکرده است.

شاید متوجه شده اید که مشکلی در حساب کاربری شما وجود دارد و نمی دانید چه مشکلی دارد – احساس می کنید برای دنبال کنندگان جدید نامرئی هستید، به خصوص در صفحه نتایج هشتگ؟ به احتمال زیاد، شما در سایه بان هستید.

نگران نباش؛ تو تنها نیستی! در این مقاله توضیح می‌دهیم که سایه‌بان چیست، چگونه بفهمیم که ممنوع شده‌اید یا خیر، و نکاتی در مورد نحوه اجتناب از سایه‌بان.

Shadowbaned شدن در اینستاگرام به چه معناست؟

Shadowban عمل پنهان کردن یا محدود کردن محتوای شخصی بدون اطلاع او است. این یک اصطلاح رسمی نیست، اما در چند سال اخیر در بین کاربران شبکه های اجتماعی محبوبیت پیدا کرده است.

وقتی این اتفاق می‌افتد، اینستاگرام دسترسی به محتوای شما را با محدود کردن دید محدود می‌کند. شما همچنان می توانید در حساب خود فعال باشید در حالی که اینستاگرام بدون اطلاع شما، پست های شما را بی صدا می کند. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که فردی دستورالعمل‌های انجمن اینستاگرام را نقض کند یا برخلاف آنچه اینستاگرام مناسب می‌داند عمل کند.

وقتی shadowband می‌شوید، پست‌های شما در فید کسی نشان داده نمی‌شوند مگر اینکه قبلاً شما را دنبال کنند. همچنین از حضور در صفحه هشتگ و تحقیق منع خواهید شد که می تواند به تعامل و رشد شما آسیب جدی وارد کند.

چرا سایه اینستاگرام کاربران را ممنوع می کند؟

اینستاگرام و فیسبوک هنوز به طور آشکار به Shadowbaning کاربران اعتراف نکرده اند. در حالی که با صدور به موضوع عدم نمایش محتوا برای هشتگ های خاص پرداخته اند بیانیه در صفحه کسب و کار فیس بوک با این بیانیه، اینستاگرام اذعان می کند که پست های خاص همیشه در صفحات دارای هشتگ ظاهر نمی شوند.

قرار است این روش غیر رسمی باشد که اینستاگرام Shadowban را تشخیص داد. به احتمال زیاد این بهترین توضیحی است که کاربران در مورد آنچه در پشت صحنه بدون تایید رسمی می گذرد، دریافت خواهند کرد.

Shadowbanning در اینستاگرام یک برداشت جالب برای فیلتر کردن حساب‌هایی است که شرایط آنها را برآورده نمی‌کنند. اینستاگرام دستورالعمل های انجمن خود را جدی می گیرد، بنابراین اگر آنها را زیر پا بگذارید، تقریباً همیشه این احتمال وجود دارد که حساب شما جریمه شود.

مراقب فعالیت ها یا محتوایی که در نمایه خود ارسال می کنید باشید. از خشونت، محتوای گرافیکی، اطلاعات نادرست، تصاویر جنسی و هرزنامه دوری کنید تا از سایه‌بان شدن در اینستاگرام جلوگیری کنید.

محتوای گرافیکی

بررسی کنید که آیا حساب شما shadowbaned شده است یا خیر

هیچ راه مطمئنی برای تشخیص اینکه آیا در اینستاگرام shadowbane شده اید وجود ندارد، اما در اینجا سه ​​پرچم قرمز وجود دارد که می تواند آن را نشان دهد:

1. مشاهده آمار

آیا کاهش ناگهانی نامزدی را تجربه کرده اید؟ معیارهای خود را بررسی کنید، به خصوص درصد دسترسی به حساب هایی که شما را دنبال نکرده اند. اگر تعداد بسیار کمی از این برداشت ها وجود داشته باشد، این ممکن است به دلیل سایه بان باشد.

2. هشتگ ها را تست کنید

اگر مشکل دارید، هشتگ های خود را بررسی کنید. اگر پیامی می‌بینید که پست‌ها مخفی شده‌اند، ممکن است از یک هشتگ ممنوع یا ستاره‌دار استفاده کرده باشید که منجر به ایجاد سایه‌بان شده است.

3. از یک دوست بپرسید

برای اینکه مطمئن شوید حساب شما مسدود شده است، باید بررسی کنید که چگونه محتوای یک غیر دنبال کننده در فید آنها ظاهر می شود. باید از شخصی بخواهید که شما را آنفالو کند و سپس از همان هشتگ هایی که برای ارسال عکس جدید استفاده کردید استفاده کنید. صفحه هشتگ غیرفالوی خود را که با عکس جدید استفاده کرده اید بررسی کنید و ببینید که آیا زیر عکس اخیر ظاهر می شود یا خیر.

اگر متوجه شدید که پست های شما دیگر در فید آنها نمایش داده نمی شود، چند دقیقه صبر کنید و برای اطمینان بیشتر، حساب دوست دیگری را امتحان کنید. اگر پست شما هنوز ظاهر نمی شود، احتمالاً به این معنی است که اینستاگرام شما را سایه بن کرده است.

چرا در سایه تحریم شدم و چگونه از آن اجتناب کنم؟

1. نامزدی خود را جعل کنید

ممکن است فکر کنید که خرید فالوور و مشارکت جعلی به شما مزیت رقابتی می‌دهد، اما اینستاگرام به خوبی از این تاکتیک آگاه است و احتمال دریافت سایه‌بان وجود دارد. از استفاده از ربات ها و ارسال هرزنامه برای ایمن نگه داشتن اکانت خود از Shadowban اینستاگرام خودداری کنید.

روی ارسال محتوایی تمرکز کنید که واقعاً به آن اهمیت می دهید و البته مطمئن شوید که مخاطبان شما نیز می توانند آن را درک کنند. فقط روی عکس هایی که حرفی برای گفتن دارند نظر بدهید و اکانت هایی را که واقعاً به آنها علاقه دارید دنبال کنید.

2. درگیر شدن بیش از حد

الگوریتم اینستاگرام می تواند تعیین کند که آیا شما زیاد به پست کردن علاقه ندارید. در اینستاگرام، شما فقط مجاز به فالو کردن یا لایک کردن تعداد معینی از افراد در مدت زمان مشخص هستید. این برای جلوگیری از ربات های اسپم استفاده می شود. اگر به طور مداوم از این حد تجاوز کنید، ممکن است حساب شما مسدود شود.

این الگوریتم مقادیر زیادی از فعالیت‌ها را به عنوان هرزنامه مشکوک علامت‌گذاری می‌کند، 500 اقدام یا بیشتر در روز از جمله دنبال کردن، لغو اشتراک و پسندیدن پیام‌ها را انجام ندهید.

3. از اصول جامعه پیروی کنید

مهم است که هرگونه فعالیتی را که شرایط استفاده از اینستاگرام را نقض می کند متوقف کنید. محدودیت‌های متعددی در مورد آنچه می‌توانید پست کنید و محدودیت‌هایی برای برخی اقدامات وجود دارد. اگر حساب شما نیز بیش از یک بار گزارش شده باشد، اینستاگرام تصمیم خواهد گرفت که محتوای نامناسبی را ارسال می کنید یا شرایط خدمات آن را نقض می کنید. این می تواند منجر به سایه بان یا حتی تعلیق شود.

4. استفاده از هشتگ های ممنوعه و محدود

اینستاگرام همیشه متعهد به حفظ محیطی امن و دوستانه برای همه کاربران خود است. بنابراین هنگامی که یک هشتگ مملو از محتوای نامناسب باشد، اینستاگرام آن را حذف می کند یا استفاده از آن را برای محافظت از کاربران محدود می کند. هنگام استفاده از هشتگ های محدود یا ممنوع مراقب باشید زیرا آنها حساب شما را در معرض خطر قرار می دهند. همیشه قبل از افزودن هر گونه هشتگ به پست های خود جستجوی سریع انجام دهید تا مطمئن شوید که به طور بالقوه shadowband نمی شوید.

5. حساب تجاری در مقابل حساب شخصی

جابجایی از یک حساب تجاری به یک حساب شخصی می تواند به شما کمک کند تا از shadowban اجتناب کنید. این به این دلیل است که اینستاگرام به دلیل قابلیت های بازاریابی و تبلیغاتی خود شناخته شده است. این احتمال وجود دارد که آنها برای جلوگیری از تبلیغات نامناسب و حفظ امنیت مصرف کنندگان، تحریم ها و محدودیت های بیشتری را بر روی حساب های تجاری اعمال کنند.

حساب تجاری در مقابل حساب شخصی

چگونه shadowban را در اینستاگرام حذف کنیم؟

وقتی با سایه‌بان اینستاگرام مواجه می‌شوید، پیدا کردن بهترین راه برای ادامه کار دشوار است. اولین قدم این است که هر گونه آسیب وارد شده را برگردانید و از آسیب بعدی جلوگیری کنید. در اینجا چند مرحله برای پاکسازی و نشان دادن این موضوع به اینستاگرام وجود دارد که از قوانین آن پیروی می کنید:

  • هر ربات یا سرویس خودکاری را که در حال اجرا هستید، فورا حذف کنید.
  • هر هشتگ شکسته، محدود یا ممنوعه را حذف کنید.
  • “درگیری بیش از حد” را کاهش دهید و خود را به 500 فعالیت در روز محدود کنید.
  • با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید
  • حداقل 48 ساعت از اینستاگرام فاصله بگیرید.
  • از اظهار نظرهای کلی بپرهیزید؛ نظرات صادقانه بنویس
  • اجتناب از هرزنامه حساب‌هایی را که واقعاً به آن‌ها اهمیت می‌دهید، دنبال کنید و با آنها تعامل داشته باشید
  • تغییر از حساب تجاری به شخصی

ما درک می کنیم که کاملاً ممکن است shadowband شود. به همین دلیل، دارندگان حساب باید مطمئن شوند که دستورالعمل‌های انجمن برنامه را دنبال می‌کنند، و تا زمانی که محتوا و تعامل شما واقعی باشد، نباید هیچ مشکلی وجود داشته باشد!

shadowban در اینستاگرام

افکار نهایی

shadowban ممکن است قبلا برای شما اتفاق افتاده باشد یا نه. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، همیشه باید از روش های پیشگیرانه پیروی کنید تا حساب خود را بدون توجه به هر اتفاقی قابل مشاهده نگه دارید.

در نهایت، بهترین راه برای جلوگیری از قرار گرفتن در سایه، خواندن و پیروی از شرایط خدمات، دستورالعمل‌های انجمن، و دستورالعمل‌های اینستاگرام است. فالوورهای خود را با ارسال محتوای مفید و معتبر افزایش دهید و در عین حال همیشه از بهترین شیوه ها پیروی کنید.

روی کیفیت تمرکز کنید، نه فقط اسپم. هرچه ارزش بیشتری به کاربران ارائه دهید، تعامل ارگانیک بیشتری به دست خواهید آورد.

کاربران اینستاگرام همچنین گزارش داده‌اند که برای راه‌اندازی مجدد سیستم و شروع دوباره، یک وقفه کوتاه از استفاده از حساب‌هایشان گرفته‌اند. اگر مشکلی همچنان وجود دارد، همیشه می‌توانید به منوی تنظیمات بروید و «گزارش مشکل» را انتخاب کنید. به این ترتیب پشتیبانی اینستاگرام قادر خواهد بود حساب شما را بررسی کرده و احتمالاً راه حلی را پیشنهاد دهد.

هیچ فرمول جادویی برای جلب توجه رسانه های اجتماعی وجود ندارد و رشد اینستاگرام چیزی نیست که بتوان آن را کاهش داد. هشتگ ها یک راه عالی برای گسترش مخاطبان شما هستند، اما اگر از آنها زیاده روی کنید، می توانند نتیجه معکوس داشته باشند، ربات ها و هرزنامه ها قطعا در دراز مدت به حساب شما آسیب می رسانند و اطلاعات نادرست یا محتوای نامناسب سریع ترین راه برای دریافت سایه بان است.

با خلاقیت و حوصله به رشد ارتباطات معنی دار اینستاگرام بچسبید. با دقت و استفاده از بهترین روش ها هنگام ارسال پست در اینستاگرام، می توانید مطمئن باشید که اکانت شما فعال و جالب خواهد ماند.

منبع

5 نکته برای دنبال کردن برند خود در اینستاگرام
حتما بخوانید
به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.