Rate this post

بازارهای ارزهای رمزنگاری شده، کاهش نرخ یو اس تی و متعاقب آن مارپیچ نزولی LUNA را پذیرفتند که بر قیمت بیت کوین و کل دارایی های دیجیتال تأثیر گذاشت. مطابق با گزارش اخیر به گفته تیم Glassnode، بازار بیت کوین به مدت هشت هفته کاهش یافته است و آن را به “طولانی ترین شمعدان هفتگی قرمز پیوسته در تاریخ” تبدیل کرده است.

حتی اتریوم، محبوب ترین آلتکوین، تصویر مشابهی را ترسیم کرده است. نوسانات نزولی به طور مستقیم یا غیرمستقیم به بازده و حاشیه سود صدمه می زند.

بدتر از همه، پیش‌بینی بازار مشتقات کاهش بیشتری را در سه تا شش ماه آینده نشان می‌دهد.

بازارهای مشتق به درد بزرگ بیت کوین اشاره می کنند

با توجه به بازارهای مشتقه، پیش بینی برای سه تا شش ماه آینده هنوز نسبت به سقوط بیشتر محتاط است. این گزارش بیان می‌کند که تقاضا برای فضای بلاک برای اتریوم و بیت‌کوین به پایین‌ترین حد در چند سال اخیر رسیده است و نرخ سوخت ETH از طریق EIP1559 به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

گلس‌نود محاسبه کرده است که طرف تقاضا به دلیل عملکرد ضعیف قیمت، قیمت‌گذاری نامشخص مشتقات و تقاضای فضای بلاک بسیار کم برای بیت‌کوین و اتریوم، همچنان با باد مخالف روبرو خواهد شد.

در این گزارش توضیح داده شده است:

با نگاهی به زنجیره، می‌توانیم ببینیم که تقاضا برای فضای بلاک اتریوم و بیت‌کوین به پایین‌ترین حد در چند سال اخیر رسیده است و نرخ سوخت ETH از طریق EIP1559 اکنون در پایین‌ترین حد خود قرار دارد.

همراه با عملکرد ضعیف قیمت، قیمت‌های مشتقات ترسناک و تقاضای بسیار ضعیف برای فضای بلاک در بیت‌کوین و اتریوم، می‌توان نتیجه گرفت که طرف تقاضا احتمالاً همچنان با باد مخالف روبرو خواهد شد.

عملکرد قیمت بیت کوین و اتریوم در 12 ماه گذشته ناامید کننده بوده است. در نتیجه، این بر نرخ‌های بلندمدت CAGR برای بیت‌کوین و اتریوم تأثیر گذاشته است.

در اینجا یک استراتژی گزینه هوشمند برای معامله گران بیت کوین خوشبین محتاطانه وجود دارد.
حتما بخوانید

Source: Glassnode

بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال، تقریباً یک چرخه 4 ساله گاو/خرس را پشت سر می گذارد که اغلب با نصف شدن دنبال می شود. با نگاهی به بازده بلندمدت، CAGR از تقریباً 200 درصد در سال 2015 به کمتر از 50 درصد در زمان نگارش این مقاله کاهش یافته است.

مطالب مرتبط | داده های جدید نشان می دهد که چین همچنان 21 درصد از هش ریت استخراج بیت کوین جهانی را کنترل می کند

همچنین بیت کوین در کوتاه مدت بازدهی منفی 30 درصدی داشت، یعنی هر روز به طور متوسط ​​1 درصد اصلاح می شد. این بازده منفی بیت کوین بسیار شبیه به چرخه های قبلی بازار نزولی است.

Source: Glassnode

وقتی صحبت از ETH می شود، آلت کوین بسیار بدتر از بیت کوین عمل کرده است. نمایه بازده ماهانه اتریوم تصویری افسرده کننده 34.9-% را نشان داد. همچنین به نظر می رسد اتریوم در بلندمدت شاهد کاهش پاداش ها باشد.

علاوه بر این، در 12 ماه گذشته، CAGR 4 ساله برای هر دو دارایی از 100٪ به 36٪ برای BTC کاهش یافته است. علاوه بر این، ETH با 28 درصد در سال افزایش می یابد که جدی بودن این خرس را برجسته می کند.

بدتر از همه، بازار مشتقه نسبت به رکود بازار در آینده هشدار داده است. عدم قطعیت کوتاه مدت و ریسک نزولی همچنان در بازارهای اختیار معامله، به ویژه در سه تا شش ماه آینده، تأثیرگذار است. در واقع، در جریان فروش هفته گذشته بازار، نوسانات ضمنی به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

بیت کوین

Total crypto market cap stands at $1.2 Trillion. Source: TradingView

تجزیه و تحلیل Glassnode با بیانیه ای به پایان رسید که بازار نزولی فعلی ضرر خود را بر معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال وارد کرده است. علاوه بر این، تیم Glassnode تاکید کرد که در طول یک رکود، بازارها اغلب قبل از بهبود بدتر می شوند. با این حال، “بازارهای خرسی تمایل به پایان دارند” و “بازارهای خرسی باعث گاو نر می شوند” بنابراین مقداری نور در انتهای تونل وجود دارد.

آرایه
حتما بخوانید

مطالب مرتبط | TA: قیمت بیت کوین در محدوده کلیدی گیر کرده است چرا می توان افت را محدود کرد

Featured image from iStockPhoto, Charts from Glassnode, and TradingView.com

به همت تیم تحریریه مالی سوشالتو

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.