Rate this post

iOS 16 به آیفون 8 نیاز دارد، پشتیبانی از دو نسل از تلفن های قدیمی را کاهش می دهد

سیب

یکی از مزایای آیفون و آی‌پد این است که چندین سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری زنده را به طور همزمان برای همه دستگاه‌ها، صرف نظر از مدل یا اپراتور خاص خود، دریافت می‌کنید. اپل iOS و iPadOS 16 را روز دوشنبه معرفی کرد و این نسخه های جدید با مجموعه جدیدی از حداقل سخت افزار مورد نیاز عرضه می شوند.

سیب بیانیه مطبوعاتی همچنین صفحه پیش نمایش گفته می شود سیستم عامل از “iPhone 8 و بالاتر” پشتیبانی می کند. این بدان معناست که آپدیت جدید با گوشی هایی که از تراشه های A9 یا A10 اپل استفاده می کنند، از جمله آیفون 6 اس، 6 اس پلاس، 7، 7 پلاس، نسل اول آیفون SE و آیپاد تاچ نسل هفتم سازگار نخواهد بود.

در اینجا لیست رسمی دستگاه های سازگار است:

  • آیفون 8 و 8 پلاس
  • سری آیفون X، XR و XS
  • سری آیفون 11 و 11 پرو
  • سری آیفون 12 و 12 پرو
  • سری آیفون 13 و 13 پرو
  • آیفون SE (نسل دوم) و جدیدتر

همانطور که ممکن است برای کاربران سخت افزارهای قدیمی کشف این که دیگر به روز رسانی های نرم افزاری را دریافت نمی کنند خسته کننده باشد، آیفون ها و آیپدهای اپل همچنان از پشتیبانی به روز رسانی بهتری نسبت به اکثر گوشی های اندرویدی برخوردار هستند. دستگاه‌های Google Pixel عموماً بهترین‌هایی هستند که می‌توانید دریافت کنید، و وعده پنج سال وصله‌های امنیتی را می‌دهند، اما فقط سه سال به‌روزرسانی نسخه اندروید (برای تلفن‌های قدیمی‌تر کمتر). اپل شش یا هفت سال به‌روزرسانی‌های نسخه ارائه می‌کند، و شناخته شده است که یک یا دو سال به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای دستگاه‌های قدیمی‌تری که نمی‌توانند به آخرین نسخه iOS به‌روزرسانی کنند ارائه می‌کند (اگرچه خط‌مشی اعلام‌شده‌ای در این زمینه ندارد. این، بنابراین شما معمولا فقط می توانید در مورد آن حدس بزنید).

با کاهش ارزهای رمزنگاری شده، قیمت پردازنده‌های گرافیکی جدید و استفاده شده همچنان کاهش می‌یابد.
حتما بخوانید

افزایش سیستم مورد نیاز همچنین می تواند برای توسعه دهندگان برنامه مفید باشد که باید انتخاب کنند از کدام نسخه iOS در برنامه های خود پشتیبانی کنند. هدف قرار دادن نسخه مورد نیاز سیستم بالاتر به این معنی است که برنامه آنها با یک CPU و GPU سریعتر و رم بیشتر اجرا می شود تا آنها بتوانند وظایف با منابع فشرده بیشتری را بدون کاهش سرعت دستگاه شما انجام دهند.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.