Rate this post

iPadOS 16 با iPad Air 2 خداحافظی می کند، اما از اکثر سخت افزارهای قدیمی پشتیبانی می کند

سیب

iOS 16 به پشتیبانی از چندین نسل از آیفون های قدیمی پایان می دهد، از جمله بیشتر سخت افزارهایی که از تراشه های A9 یا A10 اپل استفاده می کردند. iPadOS معمولاً زمانی که iOS سخت‌افزار قدیمی‌تر را کنار می‌گذارد از همین روش پیروی می‌کند، اما به نظر می‌رسد که iPadOS 16 نسبت به iPad‌های دارای تراشه‌های قدیمی‌تر بخشنده‌تر خواهد بود.

مطابق با بیانیه مطبوعاتی اپلiPadOS 16 روی مدل‌های زیر اجرا می‌شود:

  • آی‌پد نسل پنجم و جدیدتر (این آی‌پد عرضه‌شده در سال 2017، اولین آی‌پد 329 دلاری است).
  • آیپد ایر (نسل سوم) به بعد.
  • آیپد مینی (نسل پنجم) به بعد.
  • تمامی مدل های آیپد پرو

این بدان معناست که iPad Air 2 2014 (که اپل برای سال ها به عنوان یک مدل ارزان تر قبل از عرضه iPad 329 دلاری فروخته بود) و iPad mini 4 2015 از سیستم عامل جدید پشتیبانی نخواهند کرد، اما اکثر مدل های دیگری که می توانند به iPadOS 15 ارتقاء دهند نیز از این سیستم عامل پشتیبانی خواهند کرد. بتواند iPadOS 16 را اجرا کند. ممکن است اپل به ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی iOS و iPadOS 15 برای دستگاه‌هایی که نمی‌توانند به iPadOS 16 بروزرسانی شوند، ادامه دهد، اما قبل از اینکه مطمئن شویم باید منتظر تأیید باشیم.

مانند بسیاری از نرم افزارهای منتشر شده اپل، همه سخت افزارهای iPad نمی توانند از همه ویژگی های جدید iPadOS 16 استفاده کنند. برخی از ویژگی های پیشرفته ای که اپل به آنها افتخار کرده است، از جمله تعویض حافظه مجازی، به iPad Pro یا نسل ششم iPad Air نیاز دارد. با تراشه M1 اپل.

Chromebook در حال کار بر روی بسته شدن پنجره جهانی تر است
حتما بخوانید

اما به طور کلی، به نظر می رسد محدودیت های سازگاری اپل برای iOS و iPadOS بیشتر به زمان معرفی دستگاه ها مربوط می شود تا سخت افزار داخل. سخت افزارهای 2014، 2015 و حتی 2016 – iPad Air 2، iPhone 7 و نسل اول iPhone SE – معمولاً ریست می شوند. سخت افزار منتشر شده در سال 2017 یا بعد از آن به طور کلی پشتیبانی می شود.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.