Rate this post

MacBook Pro 2016 یکی از مک‌های به جا مانده از macOS Ventura است.
افزایش دادن / MacBook Pro 2016 یکی از مک‌های به جا مانده از macOS Ventura است.

اندرو کانینگهام

اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود در روز دوشنبه از Ventura، نسخه اصلی بعدی macOS رونمایی کرد. مانند بسیاری از نسخه‌های macOS، تغییرات آن عمدتاً افزایشی است، اما شامل یک رابط کاربری چندوظیفه‌ای جدید به نام Stage Manager، ویژگی‌های جدید Continuity برای کمک به مک شما در تعامل با iPhone و iPad و چندین برنامه بازطراحی‌شده و به‌روز شده است.

خبر بد این است که Ventura پشتیبانی از طیف وسیعی از رایانه‌های مک اینتل را متوقف می‌کند. لیست کامل سازگاری در زیر آمده است:

  • iMac/iMac Pro 2017 و بالاتر
  • مک بوک ایر 2018 و بالاتر
  • مک بوک پرو 2017 و جدیدتر
  • مک پرو 2019 و بالاتر
  • مک مینی 2018 و بالاتر
  • مک بوک 2017 به بعد
  • Mac Studio 2022 به بعد

در مقایسه با لیست سازگاری مونتری، اپل تمام مک های ساخته شده قبل از سال 2017، از جمله مک پرو 2013 (که قبلا فروخته شده بود را کنار گذاشته است. دسامبر 2019) و مدل های مک بوک پرو 2016 که نوار لمسی را معرفی کردند. اگر مک شما از تراشه Apple T2 یا Apple Silicon استفاده می کند، در امان هستید. اگر از یک مک اینتل قدیمی استفاده می کنید، واضح است که اپل به شدت در حال قطع پشتیبانی از این سیستم ها است.

اگر به الزامات سیستم macOS قبل از شروع انتقال Apple Silicon نگاه کنید، واضح است که اپل سرعت حذف تدریجی Mac های قدیمی را افزایش داده است. هر دو macOS 11 و macOS 12 پشتیبانی از دسته‌ای از مک‌های قدیمی‌تر را کنار گذاشتند، اما قبل از آن، اپل فقط هر دو سال یک بار تغییرات بزرگی در لیست پشتیبانی ایجاد می‌کرد (10.12 و 10.13 تقریباً از همه Mac‌های مشابه 10.14 و 10.15 پشتیبانی می‌کردند. ) .

این ابزار جالب جستجوی پیشرفته YouTube را آسان می کند.
حتما بخوانید

با این حال، اپل بسیاری از مدل های قبل از سال 2017 را نیز پس از سه سال عدم قطع پشتیبانی از هیچ آیفون یا آی پدی از iOS 16 و iPadOS 16 حذف کرده است. کاملاً ممکن است که اپل به‌روزرسانی‌های کمتری را برای دستگاه‌های قدیمی‌تر در سراسر صفحه ارائه کند، که به تغییر اینتل به Apple-Silicon که در سمت Mac اتفاق می‌افتد ارتباطی ندارد.

مک‌های قدیمی‌تر که Ventura را اجرا نمی‌کنند باید حدود دو سال دیگر با به‌روزرسانی‌های امنیتی و نسخه‌های جدید سافاری پشتیبانی شوند. اپل معمولاً در هر زمان معینی برای سه نسخه جدید macOS به روز رسانی می کند، بنابراین Big Sur و Monterey پس از انتشار Ventura در پاییز به به روز رسانی ادامه خواهند داد. اما این به‌روزرسانی‌ها همیشه همه نقص‌های امنیتی macOS شناخته‌شده را برطرف نمی‌کنند—برای بهترین محافظت، همچنان باید در صورت امکان از آخرین نسخه macOS استفاده کنید.

مقاله فوق مربوط به تکنولوژی توسط تیم ترجمه وب سایت مجله ای سوشالتو منتشر شده است.

منبع

به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.