Rate this post

بیت کوین در بیشتر این هفته تلاش کرده تا سطح 30000 دلار را حفظ کند و اغلب با شکست مواجه شده است. اگرچه بخش‌های مختلف بازار، مانند ETFها، واکنش‌های متفاوتی از خود نشان دادند، به نظر می‌رسد معامله‌گران دائمی آن را نشانه‌ای برای خودداری از فعالیت‌های خود در نظر گرفته‌اند. کاری که این کار انجام داده است حفظ نرخ های خنثی یا پایین تر از خنثی بودن بودجه است که در چند هفته گذشته ثابت شده است.

نرخ های دوباره پر کردن بیت کوین تغییر نکرده است

طی چند ماه گذشته، نرخ های تامین مالی بیت کوین در اطراف سطح خنثی و پایین تر از سطح خنثی نوسان داشته است. این مورد هم در بهبود بازار و هم در روند نزولی بود، اگرچه دوره‌هایی از انحرافات کوچک وجود داشت که نرخ‌های تامین مالی به مقادیر مثبت بازمی‌گشتند، اما حتی این دوره‌ها نیز کوتاه‌مدت بودند.

مطالب مرتبط | سرمایه گذاران نهادی در بحبوحه عدم اطمینان بازار به دنبال پناهگاه امنی در محصولات کریپتو هستند

نرخ سرمایه آخرین بار در 12 می در صرافی بایننس به شدت افزایش یافت و پس از آن نرخ های سرمایه به روند در خط خنثی و زیر خط خنثی بازگشت. با توجه به اینکه علاقه باز به دارایی های دائمی در این مدت به بالاترین حد خود رسیده است، جالب است.

Funding rates fall below neutral | Source: Arcane Research

21 بازه نرخ تامین مالی بیت کوین در صرافی های Binance و Bybit تحت تسلط نرخ های تامین مالی فرعی بود. در مجموع 16 نرخ تامین مالی عصبی و 5 نرخ تامین مالی خنثی بود. در تمام این مدت، تبهکاران با تخفیف مناسب به تجارت خود ادامه دادند.

آرایه
حتما بخوانید

اهرم هنوز در حال رشد است

اگرچه نرخ های تامین مالی بیت کوین در نوسان است، اما این تاثیری بر ارقام بهره باز (OI) نداشته است. OI در هفته قبل به طور قابل توجهی کاهش یافت، اما سود باز BTC هفته گذشته کاهش یافت و 41000 BTC اضافه کرد. این باعث شد که مجموع OI تعیین شده به بالاترین رکورد جدید تاریخ 290,000 BTC برسد و بالاترین رقم قبلی 4 مه (282,000 BTC) را شکست دهد. تنها یک هفته پس از کاهش بهره باز بیش از 35000 بیت کوین.

به طور کلی، افزایش بهره باز پس از دوره هایی که نرخ های تامین مالی کمتر از سطح خنثی بود، افزایش یافت. در زمان‌هایی که نرخ‌های تامین مالی خنثی یا بالاتر از خنثی بود، بهره باز عموما کاهش می‌یابد.

نمودار قیمت بیت کوین از TradingView.com

BTC fails to hold above $30,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

این نشان می دهد که احتمالاً نوسانات بیشتری در بازار وجود دارد. این می تواند اتفاق بیفتد چه قیمت بهبود یابد و چه به کاهش ادامه دهد. با این حال، افزایش بهره باز معمولاً قبل از یک روند بهبودی بزرگ است، مانند آنچه در طول فشار کوتاه 26 جولای ثبت شد. بنابراین، بیش از حد محتمل است که افزایش نوسانات با بهبود قیمت همراه باشد.

مطالب مرتبط | فعالیت بیت کوین در شبکه پس از فروپاشی LUNA محدود می شود

بیت کوین با ارزش بازار ۵۵۲ میلیارد دلار همچنان بزرگترین ارز دیجیتال جهان است. در 24 ساعت گذشته 5.10 درصد افزایش داشته است و در زمان نوشتن این مقاله با قیمت 29200 دلار معامله می شود.

Featured image from CoinDesk, charts from Arcane Research and TradingView.com

پيگيري كردن بهترین Oui در توییتر برای اطلاعات بازار، به‌روزرسانی‌ها و توییت‌های خنده‌دار تصادفی…


به همت تیم تحریریه مالی سوشالتو

منبع

ارزش NFT ها را چگونه ارزیابی می کنید؟
حتما بخوانید
به اشتراک بگذارید:

contributor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.