Rate this post

تیم تحریریه سوشالتو ترجمه این مقاله را انجام داده است.

امروز ما انتصاب تایا مک‌کری را به‌عنوان رئیس جدید جهانی گنجاندن و تنوع در Pinterest اعلام می‌کنیم. تای که یک رهبر باتجربه در بخش خصوصی و دانشگاهی است، به پینترست می‌پیوندد تا استراتژی و برنامه خود را برای توسعه فرهنگ و شرکتی فراگیر و متنوع رهبری کند.

با تقویت تعهد خود به فرهنگ شمول، نقش رهبری جهانی برای گنجاندن و تنوع اکنون به تیم رهبری اجرایی تغییر کرده است و تای مستقیماً به بن سیلبرمن، بنیانگذار و مدیر عامل Pinterest گزارش می دهد. از سال 2016، این نقش مهمی در ایجاد و رهبری برنامه‌ها، سیاست‌ها و تیم‌هایی بوده است که به جامع‌تر و متنوع‌تر شدن Pinterest کمک می‌کنند.

از سازندگان در سراسر جهان گرفته تا محتوا در پلتفرم ما، ما متعهد هستیم که Pinterest را به مکانی فراگیرتر تبدیل کنیم. این به معنای ساختن عمدی یک شرکت و یک محصول برای همه است که نشان دهنده مخاطبان جهانی ما با بیش از 400 میلیون پین کننده است که هر ماه برای الهام گرفتن برای ایجاد زندگی مورد علاقه خود به Pinterest مراجعه می کنند.

نمی‌توان بزرگی تغییراتی را که امسال در جهان ما رخ داده است، دست بالا گرفت. به عنوان یک متخصص تنوع و شمول، زمینه کاری من به ویژه تغییر کرده است، و در حالی که کار ما همیشه کاملاً کلیدی بوده است، ماهیت حیاتی کاری که انجام می دهیم تغییر کرده است. بیشتر از همیشه در کانون توجه قرار گرفته است. در مدت کوتاهی که با تیم پینترست و بن همراه بودم، به رسمیت شناختن واقعی کار سخت و تعهدی که از همه ما برای رسیدن به جایی که می‌خواهیم لازم است، دیده‌ام. مانند یک سازمان من از پیوستن به Pinterest در این زمان حساس برای جامعه و شرکت ما هیجان زده هستم.” – تای مک‌کری، رئیس گنجاندن و تنوع جهانی در Pinterest.

ما از استقبال تای در پینترست بسیار هیجان‌زده هستیم. او یک رهبر اثبات شده و دلسوز است که دارایی بزرگی در پیشبرد کارهای مهمی است که پیش روی ما قرار دارد. من مشتاقانه منتظر همکاری با او برای ایجاد فرهنگی هستم که در آن با همه مردم، صرف نظر از پیشینه، منصفانه رفتار شود و به خاطر دیدگاه‌های منحصربه‌فردی که به Pinterest ارائه می‌دهند، احساس ارزشمندی کنند.” – بن سیلبرمن، بنیانگذار و مدیر عامل Pinterest.

در ماه ژوئن اعلام کردیم که نیازمندی های لازم برای انواع تبلت ها را افزایش داده ایم در حالی که برای بهبود نمایندگی کار می کنیم، استخدام می کنیمبه خصوص در سطوح ارشد. ما اهداف روشنی را برای گسترش انتشار محتوایی که به Pinners نشان می‌دهیم تعیین کرده‌ایم و یک ممیزی خارجی را اعلام کرده‌ایم تا به ما کمک کند اقدامات بیشتری در مورد فرهنگ شرکتی خود انجام دهیم. در ماه‌های گذشته، با رویدادهای فرهنگی که باعث افزایش تعامل و تنوع در Pinterest در تجربه کارکنان، محصولات، خط‌مشی‌ها، فرآیندها و جامعه ما می‌شود، شتاب بیشتری به دست آورده‌ایم.

برنامه بازیابی جامعه

ما با تیم منابع کارمندان تخته سیاه خود برای ایجاد یک برنامه بازیابی جامعه به عنوان منبعی برای مشاغل متعلق به اقلیت کار کرده ایم تا به آنها کمک کنیم تا با روش جدید کار به دلیل همه گیری سازگار شوند.

از طریق این برنامه، ما پشتیبانی از جمله کمک های مالی مانند رسانه های پولی، منابع خلاقانه، مدیریت حساب، و آموزش نحوه موفقیت در Pinterest و کسب و کار خود را ارائه می دهیم. ما قبلاً با برخی از سازمان های متعلق به اقلیت ها مشارکت داشته ایم. و ما قصد داریم در ماه‌های آینده موارد بیشتری را اضافه کنیم تا راهی مناسب برای کسب‌وکارها برای دریافت پشتیبانی و منابع برای استفاده موفقیت‌آمیز از Pinterest برای ایجاد حضور دیجیتالی از طریق ایجاد محتوای با کیفیت بالا و توزیع گسترده ایجاد کنیم.

محصول فراگیرتر

ما از Pinners می شنویم که آنها می خواهند احساس کنند که نماینده هستند و الهاماتی را پیدا کنند که با علایق آنها مطابقت دارد، بنابراین ما در حال پیاده سازی ویژگی هایی هستیم تا جستجوی زیبایی آنها را در طیف وسیعی از رنگ های پوست سفارشی کنیم. ما اخیراً ویژگی محدوده رنگ پوست خود را گسترش داده ایم پنج کشور دیگر. طراحی این ویژگی نیز به روز شده است تا افراد بتوانند به راحتی نتایج مربوط به زیبایی را بر اساس رنگ پوست از صفحه نتایج جستجو فیلتر کنند. علاوه بر این، کیفیت فناوری نیز بهبود یافته است و تعداد سنجاق های زیبایی و مد که می توان برای تعیین رنگ پوست استفاده کرد، چهار برابر شده است.

با رهبری قوی و تفکر استراتژیک خود، Tayi در موقعیت ایده آلی برای ایجاد یک فرهنگ و شرکت Pinterest فراگیر و متنوع است.

منبع

چگونه رسانه های اجتماعی را به عنوان یک کارآفرین پرمشغله مدیریت کنیم؟
حتما بخوانید
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.